Henryk Gulbinowicz

W ostatnich dniach prasę obiegły szokujące informacje o tym, że Stolica Apostolska nałożyła na kard. Henryka Gulbinowicza niemalże wszystkie możliwe kary. W związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne, Gulbinowicz ma zakaz używania insygniów biskupich, uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach oraz nie będzie mógł zostać pochowany w katedrze. Teraz na światło dzienne wyszły kolejne, niepokojące informacje. Kardynał trafił w ciężkim stanie do szpitala, jest nieprzytomny. Trwa walka o jego życie.

Kard. Henryk Gulbinowicz w ciężkim stanie

Niepokojące wiadomości przekazał portal TVP Info, a także Gazeta Wrocławska. Zdaniem tego drugiego medium, kard. Henryk Gulbinowicz jest nieprzytomny. Jego stan, przez lekarzy określany jest jako ciężki. 

Duchowny ostatniego okresu nie zaliczy do udanych. Stolica Apostolska nałożyła na niego zdecydowane sankcje, po tym jak został oskarżony o molestowanie seksualne w Niższym Seminarium Duchownym w Legnicy. To sprawa sprzed 30 lat. Ponadto, pojawiły się informacje, że kard. Henryk Gulbinowicz współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa. Szokujące są też wieści, mówiące o stosunkach homoseksualnych duchownego z młodymi mężczyznami.

Dlatego nie wiadomo, czy jego obecny stan zdrowia ma związek z tymi wydarzeniami. Póki co w mediach pojawiają się skąpe informacje.

„Stan kardynała jest bardzo poważny. Duchowny jest też nieprzytomny” – przekazał dyrektor szpitala, do którego trafił kard. Gulbinowicz.

Wszyscy wierni, bez względu na ostatnie okoliczności, modlą się teraz o zdrowie kard. Henryka Gulbinowicza. Duchowny trafił do szpitala w środę. Kilka dni wcześniej miał dowiedzieć się o karach nałożonych na niego przez Stolicę Apostolską. Wiele osób wiąże ze sobą te wątki, ale póki co, to tylko medialne spekulacje.

źródło: TVP Info, Gazeta Wrocławska

  1. Były dziennikarz TVP pod ostrzałem. W taki sposób traktował kobiety?
  2. Rodzice otrzymają od rządu dodatkowe pieniądze. Czekają do końca listopada
  3. Karol Strasburger nie tak wyobrażał sobie ten odcinek. Kompromitacja w “Familiadzie”

Zobacz również: