Lech Wałęsa

Lech Wałęsa to legenda Solidarności, a zarazem, co tu dużo ukrywać, postać mocno kontrowersyjna. Osoba, która zdaniem wielu skrywa mnóstwo tajemnic. Były Prezydent oskarżany jest między innymi o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa czy zagadkowe wygrane w „Toto Lotka”. Sam Wałęsa nie stroni od kontrowersyjnych wypowiedzi, którymi uderza czy to w politycznych przeciwników, jak na przykład Jarosław Kaczyński czy w swoją własną żonę. Tym razem jednak wszyscy są zszokowani. Okazuje się, że o życiu Wałęsy zadecydował jeden wielki przypadek. Poznajcie szczegóły.

Lech Wałęsa i jego wielka tajemnica

Na przekroju swojej całej działalności politycznej, Lech Wałęsa zyskał zarówno spore grono zwolenników, jak i przeciwników. Mimo upływu lat, były Prezydent pozostaje sobą – osobą mocno kontrowersyjną. Bez umiaru moglibyśmy przytaczać tu jego wywiady, komentarze czy posty z Twittera, w których delikatnie mówiąc, Wałęsa „popłynął” za bardzo. Teraz jednak o Wałęsie postanowił wypowiedzieć się jego przyjaciel. Co tu dużo mówić. Historia zwala z nóg. Do tej pory nie poznaliśmy aż tak „pikantnych” szczegółów z życia legendy Solidarności. Do teraz.

Wszystko postanowił ujawnić Jerzy Borowczak, przyjaciel Lecha i Danuty Wałęsy. W rozmowie z „Super Expressem” opowiedział o kilku łakomych kąskach z życia byłego Prezydenta. Można odnieść wrażenie, że w dużej mierze o życiu Wałęsy zadecydował… przypadek.

„Zupełnie przypadkowo młody robotnik o imieniu Lech zaszedł do jednej z gdańskich kwiaciarni, ale nie żeby kupić bukiet róż dla jakiejś niewiasty, tylko rozmienić pieniądze na paczkę papierosów. Traf chciał, że obsługiwała go młodziutka i piękna dziewczyna w której 25-letni Wałęsa zakochał się do szaleństwa. Nieokrzesany młody Lech nazajutrz znów zawitał do kwiaciarni, aby podziękować 19-latce za pomoc. Zamiast kwiatów, czy pudełek czekoladek w podzięce wręczył jej … balonową gumę do żucia. I tak zaczęła się ich wspólna droga” – opowiada Borowczak o tym, jak Lech Wałęsa poznał swoją obecną żonę, Danutę.

O to kłócili się Wałęsowie?

Jerzy Borowczak na łamach „Superaka” postanowił też wspomnieć, co było największą kością niezgody w małżeństwie Wałęsów. Ten temat poniekąd, jakiś czas temu poruszył już sam Lech Wałęsa. W jednym z wywiadów były Prezydent przyznał, że nie wręcza żonie żadnych kwiatów, nie świętuje rocznic, bo dlaczego miałby to robić? Borowczak potwierdza tę wersję wydarzeń.

„Z tymi kwiatami to Lech zawsze miał problem. Pamiętam lata 80-te, jak Lech dostawał kwiaty i dawał je później Danucie, bo on sam z siebie nigdy kwiatów nie kupował. I o to miała Danusia pretensje do niego” – opowiada przyjaciel rodziny Wałęsów.

źródło: Super Express

  1. Kard. Henryk Gulbinowicz w ciężkim stanie. Jest nieprzytomny
  2. Były dziennikarz TVP pod ostrzałem. W taki sposób traktował kobiety?
  3. Karol Strasburger nie tak wyobrażał sobie ten odcinek. Kompromitacja w “Familiadzie”

Zobacz również: