koronawirus deltokron

Liczba zakażeń koronawirusem na całym świecie zbliża się wielkimi krokami do 51 milionów. W Polsce przekroczyliśmy już pół miliona zakażeń, a wszystko wskazuje na to, że druga fala COVID-19 dopiero przechodzi w kluczową fazę. Dlatego też naukowcy na całym świecie robią co mogą, by wynaleźć skuteczny lek na śmiercionośnego wirusa z Wuhan. Póki co, nie udało się jeszcze opracować w 100% skutecznego sposobu, ale najnowsze odkrycie ekspertów napawa optymizmem na bliską przyszłość. Czy to przełom w walce z koronawirusem? Tak można sądzić.

Sensacyjne odkrycie ma pomóc w walce z koronawirusem

Wszyscy w Polsce zastanawiają się, czy rząd zdecyduje się na całkowite zamknięcie życia i gospodarki. Wiele na to wskazuje, bowiem liczba dziennych zachorowań na koronawirusa w Polsce regularnie przekracza 20 tysięcy przypadków. Tymczasem zza granicy napływają nieco bardziej optymistyczne informacje. Okazuje się, że naukowcy dokonali odkrycia, które może być przełomowe w walce z COVID-19.

Portal o2.pl donosi, że naukowcy wzięli pod lupę pandemię świńskiej grypy, aby porównać ją z pandemią koronawirusa. Okazało się, że cenionej sławy wirusolodzy znaleźli wspólny mianownik. Jest nim hormon tarczycy T3. Może on przynieść zaskakująco dobre i szybkie efekty w walce z COVID-19.

Cenionej sławy doktor David Ingbar z Uniwersytetu Medycznego w Minnesocie potwierdził na łamach prasy, że hormon tarczycy T3 może okazać się o wiele bardziej skuteczniejszy w wale z koronawirusem, niż do tej pory przypuszczano.

Płuca stają się nieszczelne. Mają tendencję do wypełniania się płynem (…) Naprawdę trudno jest wprowadzić tlen lub uwolnić nagromadzony dwutlenek węgla. Mamy nadzieję, że terapia (hormonem tarczycy T3 – dod. red.) będzie działać – przyznał amerykański naukowiec.

Według kolejnych doniesień, Amerykańska Agencja Żywności i Leków już rozpoczęła podawanie przez rurkę hormonu tarczycy T3 pierwszym pacjentom w ciężkim przebiegu choroby, wywołanej koronawirusem. Trwają jednak prace nad tym, aby terapia była bardziej przystępna a co najważniejsze tańsza.

  1. Cejrowski prosi o modlitwę. Internauci zaniepokojeni jego stanem zdrowia
  2. Polityk PiS się wygadał! Wielu nie dowierzało, ale Kaczyński może to zrobić
  3. Ależ wpadka na antenie TVP! Rząd i władze stacji pękają ze złości. Mamy wideo

Zobacz również: