Jacek Kurski, Prezes TVP

Internet dosłownie zalewany jest nagraniami z ostatniego wydania „Pytania na Śniadanie”. Podczas porannego pasma TVP doszło do sytuacji, która może spędzać sen z powiek polskiemu rządowi a także władzom stacji. Jacek Kurski może aż kipieć ze złości. Wszystko poszło na żywo. Tego po prostu nie dało się wyciąć.

Prezes TVP Jacek Kurski nie będzie zadowolony

„Pytanie na Śniadanie” to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych programów na antenie TVP. Nikt jednak nie spodziewał się, że podczas ostatniego wydania, padną w nim hasła antyrządowe. Przy obecnych nastrojach do Prawa i Sprawiedliwości, mogą one okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny dla tej partii. Co takiego wydarzyło się w „Pytaniu na Śniadanie”?

Podczas porannego pasma TVP jednym z głównych tematów, co w obecnych czasach wydaje się być naturalne, był koronawirus. Prowadzący Ida Nowakowska i Tomasz Wolny poruszyli kwestię teorii spiskowych, jakoby wirus z Wuhan nie istniał. W pewnym momencie połączyli się wideo z Darkiem Aksamitem z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Ekspert zdecydował się zaatakować… rząd. Widzowie „Pytania na Śniadanie” aż zdębiali.

„(…) Nie potrzebujemy teorii spiskowej, bo widzimy, że rząd zmienił sposób liczenia testów i przypadków. Po to, żeby winę za rosnącą liczbę zachorowań zrzucić na strajk kobiet. a nie na to, że rząd sobie nie radzi z opanowaniem pandemii. Więc mamy tu realną konspirację podpartą faktami” – stwierdził Aksamit podczas „Pytania na Śniadanie”.

Szokujący dla widzów Telewizji Polskiej był zwłaszcza fragment, w którym ekspert wypowiedział następujące słowa. „Rząd nie radzi sobie z opanowaniem pandemii (…) Mamy tu realną konspirację”. Wielu zapamięta je na długo, a partia rządząca czy władze TVP z Jackiem Kurskim na czele zapewne aż kipią ze złości.

Nagranie wypowiedzi Darka Aksamita, która poszła na żywo w „Pytaniu na Śniadanie” możecie zobaczyć poniżej.

Wydaje się, że tą wypowiedzią Aksamit zakończył swoją współpracę z Telewizją Polską. Choć nikt tego nie potwierdza, ani nie zaprzecza, to trudno by TVP chciała ryzykować kolejny raz i wpuszczać w maliny rząd.

  1. Lidl po decyzji GIS wycofuje produkt z półek. Pod żadnym pozorem nie jedz go!
  2. Artur Barciś na poruszającym nagraniu. Nie prosi o współczucie, ale jego apel wyciska łzy
  3. Oliwia Bieniuk pokazała, jak mieszka. Córka Anny Przybylskiej ma gust!

Zobacz również: