Benedykt XVI stan zdrowia

Kilkanaście dni temu media obiegły szokujące informacje o stanie Benedykta XVI. Wiele wskazywało, że stan zdrowia emerytowanego papieża pogarsza się z dnia na dzień i powoli zmierza on ku końcowi swojej ziemskiej wędrówki. Teraz jednak z Watykanu napłynęły informacje, które wlały nadzieję w serca milionów osób z całego świata. Papież Benedykt XVI owszem czuje się źle, ale jego stan zdrowia nie jest taki zły, jak wskazywały poprzednie źródła. Wiemy, co mu dolega.

Benedykt XVI czuje się lepiej, niż podawano wcześniej

Wszyscy byli przerażeni po słowach, które w jednym z portali społecznościowych napisał abp Georg Gänswein. Duchowny stwierdził, że Benedykt XVI jest jak świeczka, która powoli i spokojnie dogasa. Takie słowa mogły sugerować, że emerytowany papież znajduje się w bardzo złym stanie, a jego dni są policzone. Nic jednak bardziej mylnego.

Teraz arcybiskup Gänswein postanowił udzielić wywiadu prasowe, aby rozwiać wszelkie spekulacje. Okazuje się, że Benedykt XVI czuje się lepiej, niż wszyscy podejrzewali.

„Jest kruchy fizycznie. Ma bardzo słaby głos, ale umysł sprawny” – mówi na łamach włoskiej prasy.

Gänswein zdradził też, jak wygląda obecnie życie emerytowanego papieża. Przypomnijmy, że po zrzeknięciu się Tronu Piotrowego, Benedykt XVI zamieszkał w byłym klasztorze klauzurowym Mater Ecclesiae na terenie Ogrodów Watykańskich. Papież senior skończył 93 lata, a od 2013 roku jest na emeryturze.

Arcybiskup z Watykanu opisuje, że Benedykt XVI mimo zaawansowanego wieku wciąż codziennie odprawia mszę i modli się. Od czasu do czasu czyta, słucha muzyki, przegląda listy a nawet przyjmuje gości. Oczywiście, papież senior nie funkcjonuje już w takim rytmie, jak niegdyś, ale widać, że wciąż jest w stanie wykonywać podstawowe czynności. To cieszy i wlewa sporo nadziei w miliony osób na całym świecie, które były wstrząśnięte po ostatnich spekulacjach o stanie zdrowia Benedykta XVI.

  1. Polityk PiS się wygadał! Wielu nie dowierzało, ale Kaczyński może to zrobić
  2. Ależ wpadka na antenie TVP! Rząd i władze stacji pękają ze złości. Mamy wideo
  3. Cezary Żak został bez pracy. Aktor może jednak liczyć na wsparcie swoich fanów

Zobacz również: