Cezary Żak

Cezary Żak to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Pamięta go starsze pokolenie, ale rozkochał w sobie także najmłodszych. Żak jest znany z takich produkcji, jak „Miodowe lata” czy „Ranczo”. Role, w które się wcielał, czy to na szklanym ekranie czy na deskach teatru można wymieniać by bez końca. Teraz aktor jest wstrząśnięty. Został bez pracy, a po dramatycznym wyznaniu, ze wsparciem przyszli jego fani.

Cezary Żak wstrząśnięty brakiem pracy

Żak poruszył wszystkich swoich fanów wpisem, który zamieścił w mediach społecznościowych. Co tu dużo mówić, Cezary Żak został bez pracy. Po jego słowach można wnioskować, że jest wręcz załamany psychicznie.

Jestem zdruzgotany. Kolejny miesiąc bez pracy” – napisał na Facebooku Cezary Żak.

Znany i lubiany aktor wymienił spektakle, w których miał wziąć udział, ale ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa i rządowe obostrzenia zostały one odwołane. „Wszystkie spektakle, które miałem zagrać w listopadzie czyli „Kolacja dla głupca”, ”Serca na odwyku”, ”Wspólnota mieszkaniowa”, ”Casa Valentina”, ”Zemsta”, ”Przedstawienie Świąteczne w szpitalu św.Andrzeja” zostały odwołane. Dramat – wymienia Cezary Żak.

Nie od dziś wiadomo, że Żak zarówno na deskach teatru jak i na telewizyjnym ekranie czuje się, jak ryba w wodzie. Teraz zabrano Cezaremu coś, co po prostu kocha. Jak widać, ciężko aktorowi się z tym pogodzić. W tle pojawia się zapewne także aspekt finansowy, bo co tu dużo mówić, kiedy aktor nie gra, to nie zarabia.

Fani wyciągają pomocną dłoń do Cezarego Żaka

Na pewien pomysł wpadli jednak jego fani. Cezary Żak otrzymał nie tylko mnóstwo słów wsparcia, ale też kilka, przyznajmy to szczerze, dość ciekawych rozwiązań, jak wyjść ze skomplikowanej dla siebie sytuacji.

„Może dobrym pomysłem byłoby nagranie spektakli i udostępnianie na jakiejś platformie w internecie. Oczywiście za odpłatnością. Taki teatr internetowy jak dawno temu teatr telewizji. My widzowie też tęsknimy za kulturą” – napisała jedna z internautek, co wyraźnie pokazuje, że kultury brakuje nie tylko aktorom, ale też osobom po drugiej stronie sceny – widzom.

„Uważam że to jest niszczenie kultury polskiej”, „Sama tęsknię za spektaklami teatralnymi. A może dobrym pomysłem byłyby, biletowane, przedstawienia online? Na pewno będzie dużo chętnych” – dodają inne osoby.

Czy Cezary Żak powinien skorzystać z tych rad? Co myślicie o „zamykaniu” kultury w związku z pandemią koronawirusa? Czekamy na Wasze komentarze!

  1. Duży bank wydaje pilne ostrzeżenie. Sprawa jest poważna, w grę wchodzi utrata pieniędzy
  2. Przepowiednia Jasnowidza Jackowskiego budzi niepokój. Coś dziwnego wydarzy się w Polsce
  3. Ceremonia pogrzebowa Dariusza Gnatowskiego. Kto pojawił się na ostatnim pożegnaniu?

Zobacz również: