pieniądze

Późnym popołudniem klienci jednego z dużych banków w Polsce mogli przecierać oczy ze zdziwienia po wiadomości, którą zobaczyli na ekranach swoich telefonów komórkowych. Sprawa jest poważna, a bank robi, co może, aby ostrzec swoich klientów. Zwłaszcza, że w grę wchodzą pieniądze.

Bank ostrzega wszystkich klientów za pośrednictwem specjalnej wiadomości

Chodzi konkretnie o mBank, który na telefony komórkowe swoich klientów wysłał pilną wiadomość. Chodzi o przestępcze działania, które mogą spowodować, że ktoś wykradnie z konta bankowego nasze pieniądze.

„Uważaj przestępcy podszywają się pod pracowników infolinii mBanku” – czytamy w nagłówku wiadomości. Dalej bank konkretnie wyjaśnia o co chodzi. mBank informuje wprost, że w przypadku nabrania się na ten „numer”, w zagrożeniu mogą być nawet nasze pieniądze.

„Mogą również zadzwonić do Ciebie i próbować wyłudzić dane pod pretekstem potwierdzenia zmyślonej płatności” – czytamy dalej w pilnym ostrzeżeniu, które wystosował duży bank, jakim jest mBank.

Bank ostrzega, że przestępcy próbują wyłudzić nie tylko dane osobowe. Ich celem są także dane karty płatniczej czy haseł do logowania do bankowości internetowej i mobilnej. Pod żadnym pozorem nie podawaj im żadnych danych. Jak najszybciej zakończ podejrzane połączenie telefoniczne!

Oszuści mogą też nakłaniać Cię do zainstalowania dodatkowego, rzekomo zabezpieczającego oprogramowania, które tak naprawdę jest wirusem, mającym pomóc przejąć kontrolę nad Twoim urządzeniem, kontem i pieniędzmi.

Bank w ostrzeżeniu zamieszcza też cenne informacje, jak nie dać się oszukać. mBank informuje, czego nigdy nie robi pracownik banku oraz co zrobić w razie jakichkolwiek wątpliwości czy kiedy, nie daj Boże, padłeś/aś już ofiarą oszustwa.

Bądź ostrożny/a. Nie daj się oszukać i przekaż ten komunikat znajomym, którzy mają konto w mBanku. Kto wie, może małym gestem pozwolisz ochronić ich pieniądze czy nawet oszczędności całego życia. Zwłaszcza w tak trudnym czasie, jakim jest pandemia koronawirusa.

  1. Przepowiednia Jasnowidza Jackowskiego budzi niepokój. Coś dziwnego wydarzy się w Polsce
  2. PiS sypie się jak domek z kart. Rząd lada moment straci większość, to już pewne kto opuści Zjednoczoną Prawicę
  3. Martwili się o Andrzeja Grabowskiego. Teraz pojawiły się informacje, które zwalają z nóg

Zobacz również: