Prawo i Sprawiedliwość
Prawo i Sprawiedliwość

Wygląda na to, że kryzys gospodarczy daje się we znaki polskiemu rządowi. Już wcześniej eksperci alarmowali, że zakrojone na szeroką skalę programy socjalne i emerytalne spowodują wręcz gigantyczne zadłużenie państwa. Do tego doszła jeszcze tarcza antykryzysowa, która mocno nadwyrężyła państwowy budżet. Prawo i Sprawiedliwość musi zmagać się z potężnym długiem. Jeden z polityków opublikował nawet szokujące dane, o ile w ostatnim czasie wzrosło zadłużenie Polski. 

Prawo i Sprawiedliwość z gigantycznym długiem

Dług Polski przekroczył już w przeliczeniu na każdego obywatela 30 tysięcy złotych, co oznacza, że aktualnie wynosi on aż 52% PKB (Produktu Krajowego Brutto). Jeszcze bardziej niepokojące są ostatnie dane. Okazuje się, że zaledwie w ciągu ostatnich dwóch tygodni Prawo i Sprawiedliwość zwiększyło zadłużenie Państwa o 3% PKB, czyli o 78 miliardów złotych.

Te szokujące dane na Twitterze opublikował Piotr Kusznieruk, przewodniczący Nowej Lewicy w województwie podlaskim, a także wydawca Dziennika Trybuna.

Okazuje się także, że mamy do czynienia z najszybszym tempem zadłużania państwa. Eksperci alarmują, że kolejna dawka programów socjalnych, emerytalnych, a także pieniądze przekazane na tarczę antykryzysową przez Prawo i Sprawiedliwość jeszcze bardziej zwiększą dług publiczny.

źródło: Twitter, materiały prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz również: