Ryszard Terlecki
Ryszard Terlecki

Niespodziewanie do wyzwania #Hot16Challenge2 dołączył syn Jarosława Gowina, Ziemowit. Słowa jego utworu zaskoczyły wielu. W szeregach Zjednoczonej Prawicy zapanowała prawdziwa konsternacja. Jarosław Gowin przyznał, że syn ma prawo dla własnego zdania. Z kolei wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki nazwał go… świrem.

Ryszard Terlecki ostro o Ziemowicie Gowinie

Ziemowit Gowin to najmłodszy syn Jarosława. Niegdyś Jarosław Gowin wypowiadał się o nim w samych superlatywach. Twierdził, że syn ma podobnie zainteresowania, jak on – filozofia oraz polityka. Teraz jednak okazuje się, że Ziemowit Gowin ma także ukryty talent wokalny. Jego szesnastka, w ramach akcji #Hot16Challenge2 szybko podbija Internet. Uwagę przykuły zwłaszcza kontrowersyjne i ostre słowa w kierunku Zjednoczonej Prawicy, czyli obozu, w którym swoje miejsce na scenie politycznej znalazł Jarosław Gowin.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wojciech Cejrowski atakuje Prawo i Sprawiedliwość. Ale szarża!

Szesnastka Ziemowita Gowina, zatytułowana Państwo z dykty w jedną dobę zbliża się już do miliona odtworzeń na Youtubie. Przesłuchać jej możecie na samym dole naszego artykułu. Ziemowit, którego Ryszard Terlecki nazwał… świrem nie stroni w swoim tekście od skrajnie kontrowersyjnych słów.

Państwo z dykty? Chyba z totalnego gówna. (…) Wykurzycie tych pajaców na górze. Czas już nadszedł na społeczną burzę. (…) Rządzi nami Zjednoczona Prawica, ale mnie już od tego strzela kurwica. Jak tak dalej pójdzie totalna kaplica. Wypierdolę stąd szybciej, niż Kubica. (pisownia oryginalna) – to część wersów Ziemowita Gowina.

Ryszard Terlecki zapytany o rap Ziemowita przez Gazetę Wyborczą odparł krótko, że „to jakiś świr jest”. Do samej wypowiedzi wicemarszałka Sejmu nie ustosunkował się ani Ziemowit, ani Jarosław Gowin. Przewodniczący Porozumienia skomentował jednak dla TVN 24 utwór swojego syna. Trzeba przyznać, w mocno dyplomatycznych słowach.

ZOBACZ TAKŻE: Podwyższenie wieku emerytalnego i likwidacja przywilejów? Naprawdę to zaproponowali

Mój syn jest dorosłym człowiekiem i ma prawo do własnych poglądów. Nawet jeśli się nie zgadzamy, również w kwestii mocnego przesłania tej piosenki, to nie wpłynie to na pewno na nasze doskonałe relacje osobiste – powiedział Jarosław Gowin, który zachował zdecydowanie więcej zimnej krwi, niż Ryszard Terlecki.

źródło: Youtube, materiały prasowe, Gazeta Wyborcza, TVN 24

Zobacz również: