Jerzy Owsiak to lider i założyciel „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Poza tym przedsięwzięciem Owsiak jest również twórcą i pomysłodawcą legendarnego „Przystanku Woodstock”, który w roku 2018 ze względów prawnych został przekształcony w „Pol’and’Rock Festival”. Sam Owsiak jest postacią dosyć kontrowersyjną. W ostatnim czasie bardzo często zdarzało mu się angażować w sprawy polityczne i wygłaszać w ten materii swoje własne zdanie. Niestety często było ono okraszone licznymi wulgaryzmami i słowami, które paść raczej nigdy nie powinny. Z powodu jednej z takich wypowiedzi Jurek Owsiak może zostać bardzo surowo ukarany.

Jerzy Owsiak może mieć poważne problemy

Polecamy takżeSkandal u Wojewódzkiego! Przyjął symbol mordu Polaków

Lider „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” – Jerzy Owsiak w najbliższym czasie trafi przed wymiar sprawiedliwości. Powodem ma być wniosek, który złożyła policja w Gorzowie Wielkopolskim o jego ukaranie. Chodzi o zachowanie szefa WOŚP, który pod adresem polityków użył bardzo wulgarnych sformułowań podczas ostatniego festiwalu „Pol’and’Rock Festival”. Do całej sprawy odniosła się Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim w rozmowie z mediami.

Polecamy również: Wpadka Kurdej-Szatan w sylwestra. Widzowie bezlitośni!

– Został już wylosowany sędzia, który będzie się zajmował tą sprawą. To on podejmie decyzję, czy wyrok zapadnie w trybie nakazowym na posiedzeniu niejawnym, czy podczas rozprawy – przekazała sędzia Lidia Wieliczuk.

Mocne słowa Owsiaka o politykach

Polecamy także: Anna Mucha będzie załamana. Mąż ją zostawił dla innej?

– Wracamy do rzeczywistości. A ta rzeczywistość rozszarpuje, nie dba, nie ma śmiałości, jest bolesna. To może coś k***a zmienimy? Po raz drugi to powiem. I od***rdolcie się w sądach, bo to jest utwór muzyczny. Żeby nie rządziło, kłamstwo, pogarda i szczucie Polaków jednych na drugich, to może ku***a coś zmienimy? Bądźcie moimi obrońcami w sądzie w Słubicach – mówił szef WOŚP podczas ostatniego festiwalu „Pol’and’Rock”.

– Czemu nie karzecie polityków, którzy zap***ają samolotami za moje, k***a, pieniądze? – mówił Owsiak. – Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody. Bądźcie z nami na Finale WOŚP. 176 mln. A wy, k***a, ile wywalacie pieniędzy na loty? Pacjenci onkologiczni nie mają się jak leczyć. To, co wy, k***a, do nas macie? – pytał Owsiak.

– Przepraszam, jeżeli kogoś obraziłem, ale się, k****, to wszystko wylewa z człowieka. Nie dajcie sobie, po***ać, w sercu, to jest wasz kraj, nie dajcie się omamić. Przeżyłem PRL, jak można teraz tak szczuć. Pierwszy mandat dostanę za bluzgi. Trzeba się je***ć w łeb, aby w te wszystkie kłamstwa uwierzyć. Zmieńcie coś, trzeba w końcu coś zmienić – podkreślał szef WOŚP.

Źródło: DoRzeczy

Zobacz również: