Kuba Wojewódzki to dziennikarz stacji TVN, który zasłynął ze swoich licznych kontrowersyjnych wypowiedzi na wiele tematów.
Kuba Wojewódzki/ screen YouTube

Kuba Wojewódzki to dziennikarz stacji TVN, który zasłynął ze swoich licznych kontrowersyjnych wypowiedzi na wiele tematów. Celebryta sam uważa się za samozwańczego Króla komercyjnej stacji, któremu praktycznie wszystko wolno. Tak też i było w niedawnej sytuacji mającej miejsce w programie popularnego showmana TVN. Gośćmi Jakuba Wojewódzkiego byli członkowie ukraińskiego zespołu rockowego – Haydamaky. Niestety i w tym przypadku nie mogło zabraknąć skandalu. Goście Wojewódzkiego postanowili mu wręczyć skandaliczny prezent. Urywek z tego momentu postanowiła opublikować stacja TVN na kanale YouTube.

Kim jest Kuba Wojewódzki?

Kuba Wojewódzki to samozwańczy król TVN. Wojewódzki uchodzi za dziennikarza, lecz nigdy studiów w tym kierunku nie ukończył. Jego ojcem był Bogusław Wojewódzki — prokurator z czasów PRL. Kariera Kuby zaczęła się na dobre na początku lat 90. Wówczas to rozpoczął pracę w TVP. Następnie jego kariera zaczęła nabierać rozpędu, a Kuba z każdym rokiem zyskiwał coraz większą popularność. W 2001 roku stacja Polsat zaproponowała mu stworzenie programu rozrywkowego, który byłby prowadzony tylko przez niego. Następnie Wojewódzki w 2006 roku przeniósł się do TVN wraz z całym show, którego emisja odbywa się do dziś.

Haydamaky — kim są?

Haydamaky to ukraiński zespół folk rockowy grający mieszankę ska, reggae, rocka, dubu i tradycyjnej muzyki ukraińskiej. Sami nazywają siebie „Ukrainian Dub Machine”, a muzykę, którą grają, „Hucuł-Punk”, „Karpatian-Ska” i „Kozak Rock”. Zespół od samego początku wykazuje bardzo silne przywiązanie do wartości proukraińskich, nacjonalistycznych, a nawet probanderowskich. Ten ostatni czynnik w bardzo dosadny sposób pokazali podczas wizyty w programie Kuby Wojewódzkiego.

Haydamaky u Kuby Wojewódzkiego

Polecamy takżeSzymon Hołownia podjął decyzję. Wystartuje w wyborach prezydenckich

Zespół Haydamaky gościł w programie Kuby Wojewódzkiego w pierwszej połowie 2018 roku. Niestety wizyta nie odbyła się bez skandalu. W pewnym momencie członkowie zespołu wręczyli Kubie Wojewódzkiemu prezent z mocno kontrowersyjną grafiką. Prezentem okazała się koszulka z kościotrupem, która wzbudziła liczne kontrowersje. Wielu osobom skojarzyła się z tragicznymi momentami w historii Polsko – Ukraińskiej. Chodziło mianowicie o kwestie rzezi wołyńskiej, gdzie Ukraińska Powstańcza Armia wymordowała około 200 tysięcy polskich obywateli, a w tym głównie bezbronnych kobiet, dzieci i starców.

Kuba Wojewódzki/ screen YouTube
Kuba Wojewódzki/ screen YouTube

Źródło: YouTube

Zobacz również: