Aktualnie w Polsce trwa bardzo gorąca debata na temat reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości. Dla aktualnego rządu był to jeden z głównych priorytetów, który miał zostać zrealizowany przez ministra sprawiedliwości — Zbigniewa Ziobro. W realizacji tych założeń miał mu pomóc między innymi Patryk Jaki, który otrzymał stanowisko wiceministra sprawiedliwości odpowiedzialnego między innymi za krajową służbę więziennictwa.

Polecamy również: Szymon Hołownia podjął decyzję. Wystartuje w wyborach prezydenckich

Jaki za czasów wykonywania swoich obowiązków był bardzo aktywny w mediach. Czynnie angażował się w sprawy dotyczące reformy wymiaru sprawiedliwości. Za każdym razem starał się być bardzo dobrze przygotowany do rozmów z mediami zarówno z lewej, jak i prawej strony podziału polskiej sceny politycznej. Jego rozmowa z Moniką Olejnik na temat wymiaru sprawiedliwości przeszła do historii polskiego internetu. Popularna dziennikarka komercyjnej stacji TVN z pewnością nie spodziewała się takiego rezultatu dyskusji.

Patryk Jaki w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu Zet

Polecamy także: Skandal u Wojewódzkiego! Przyjął symbol mordu Polaków

Do rozmowy doszło w 2016 roku, kiedy to rząd Zjednoczonej Prawicy coraz odważniej mówił o realizacji reformy sądownictwa. Zapowiedzi od samego początku nie spodobały się polskiej opozycji i mediom im sympatyzującym. W tej sprawie doszło do bardzo ciekawej wymiany zdań. Patryk Jaki rozmawiał z popularną dziennikarką TVN. Dzisiejszy europoseł przytoczył słowa, które poważnie zaskoczyły Olejnik.

Polecamy również: Mocne! Jest reakcja rządu na ataki Putina

„Sądy i sędziowie zbierają więcej ocen negatywnych niż pozytywnych w badaniach opinii publicznej. Media informują o wcale licznych. Jak na profesję ludzi o nieskazitelnych charakterach. Aferach korupcyjnych, pijanych sędziach w gmachach sądów i pijanych sędziach za kierownicą samochodów, sędziach – sprawcach przestępstw pospolitych. Co do części tych afer dotychczasowe mechanizmy ustawowe korekcyjne są bezradne wobec siły układu, wobec przejawów demonstrowanej publicznie mentalności oblężonej twierdzy najważniejszych struktur naszego sądownictwa”. – powiedział Patryk Jaki, cytując profesora Andrzeja Rzeplińskiego w rozmowie z Moniką Olejnik.

 

Źródło: YouTube /źródła własne

Zobacz również: