Ciężarna 23-latka została śmiertelnie pobita metalowym prętem, a następnie z jej łona wyciągnięto dziecko.

– To przestępstwo, które wstrząsnęło nawet najbardziej doświadczonymi policjantami – powiedziała „The Sun” komendant lokalnej policji. Zatrzymana w tej sprawie została 13-letnia siostra ofiary. Nastolatka miała zabić także 7-letniego siostrzeńca, który starał się ratować swoją mamę.

W środę doszło do zatrzymania 13-letniej siostry ofiary. Po zabójstwie nastolatka miała wyrwać dziecko z łona ofiary, a następnie przekazać noworodka swojemu 15-letniemu wspólnikowi. Według „The Sun”, to syn 35-letniej kobiety, która chciała „zachować dziecko dla siebie”.

Nastolatka miała zabić także 7-letniego siostrzeńca, który starał się ratować swoją mamę. Ciało Gustavo znaleziono w sztucznym jeziorze, niecałe 100 metrów od miejsca pochowania 23-latki.

Według informacji gazety, 13-latka przyznała się do winy. W trakcie przesłuchania miała nie okazywać wyrzutów sumienia. Zbrodnie miała motywować zemstą, ponieważ była molestowana seksualnie przez męża siostry i źle traktowana przez samą 23-latkę.

– Jest to przestępstwo, które wstrząsnęło nawet najbardziej doświadczonymi policjantami, ponieważ istnieją dowody na to, że zostało to zaplanowane – powiedziała „The Sun” lokalna komendant policji Leisaloma Carvalho.

Niemowlę przeżyło. Ważący 1,9 kilograma chłopiec przebywa obecnie w szpitalu.

13-latka i 15-latek trafili do ośrodka opieki dla młodzieży. Zostali oskarżeni o podwójne zabójstwo.

źródło: The Sun, polsatnews