Nagi mężczyzna już od kilku lat grasuje w kominiarce i samych adidasach w lesie obok jednego z poznańskich osiedli, gdzie napastuje kobiety. Jedna z nich zrobiła mu zdjęcie i przekazała miejskiemu radnemu. Ten fotografię zaprezentował na posiedzeniu rady – chce w ten sposób przyśpieszyć ujęcie sprawcy.

Lokalne media o ekshibicjoniście informowały jeszcze w wakacje. W lipcu radny Przemysław Polcyn tłumaczył portalowi Epoznan: – „Ten osobnik zaczyna biegać sobie po ulicach i zaczyna to być troszeczkę niebezpieczne, ponieważ zaczepiane są panie”. Złożył wtedy interpelację. Jak podaje „Głos Wielkopolski”, w odpowiedzi przekazano mu, że straż miejska nie miała zgłoszeń w tej sprawie. Teraz do radnego zgłosiła się kolejna osoba, która nagiego mężczyznę w adidasach i masce spotkała. Napastnik miał się zrobić bardziej agresywny i do tego nagrywać spotkania z zaczepianymi kobietami.

Policja w tej sprawie ciągle nie ma żadnych konkretnych dowodów. Rzecznik prasowy policji Wielkopolskiej, Andrzej Borowiak, powiedział: – Nie mamy żadnych potwierdzonych informacji w sprawie. Sygnał o tym, że na terenie Smochowic prawdopodobnie grasuje ekshibicjonista, dostaliśmy od członka rady osiedla. Mamy też kontakt z mieszkanką Smochowic, która korespondowała z policjantami i prawdopodobnie widziała mężczyznę.

Zastępca prezydenta miasta Mariusz Wiśniewski zapowiedział, że w tej sprawie zwołane zostanie spotkanie służb i Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa. Bo choć doniesienia od ekshibicjoniście pojawiają się od czterech lat, to do tej pory prowadzone przez policję i straż miejską działania, nie doprowadziły do żadnych postępów.

źródło: gazeta.pl

Zobacz również: