15-letni chłopak zaalarmował funkcjonariuszy, że nożyczkami atakuje go nietrzeźwa mama. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że nastolatek pokłócił się z kobietą o to, w jaki sposób ma dotrzeć na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Ostatecznie w obecności policji rodzina doszła do porozumienia.

Nietypowe zgłoszenie otrzymali jeszcze kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego policjanci z Tarnowa.

15-latek zadzwonił z informacją, że w mieszkaniu atakuje go trzymająca w rękach nożyczki, pijana i agresywna matka. Chłopak miał powiedzieć, że czuje się zagrożony.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce z pilną interwencją. Nie potwierdzili ani alkoholu w organizmie kobiety, ani użycia nożyczek.

Ustalili natomiast, że syn pokłócił się z mamą o to, w jaki sposób ma dotrzeć na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Chłopak chciał pojechać komunikacją miejską, a matka proponowała, że do szkoły podwiezie go autem.

„Obecność policjantów w mieszkaniu najwyraźniej pozytywnie podziałała na zwaśnione strony, bo udało się im wypracować kompromis i dojść do porozumienia” – poinformowali tarnowscy funkcjonariusze na Facebooku.

– Policjanci upomnieli 15-latka, że następnym razem za nieuzasadnione wezwanie służb zostanie ukarany – powiedział  asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

źródło: polsatnews.pl