Śmiertelnie potrącił na pasach trzy kobiety. Sąd potraktował go bardzo łagodnie

0
fot. OSP Kobyłka

Grzegorz W., który w Wigilię 2017 roku śmiertelnie potrącił na pasach trzy kobiety wracające z pasterki do domu, został skazany przez sąd na 4 lata więzienia, podaje TVN Warszawa. Rodziny ofiar zamierzają złożyć apelację.

Do tragicznego wypadku doszło w Kobyłce koło Wołomina w Wigilię 2017 roku. Trzy kobiety: 16-letnia Angelika, 43-letnia Violetta i 70-letnia Jadwiga wracały z pasterki. Na przejściu dla pieszych wjechał w nie samochód. Wszystkie zginęły.

Po ponad roku zapadł wyrok, na razie nieprawomocny. Sąd Rejonowy w Wołominie zdecydował właśnie o karze 4 lat pozbawienia wolności dla kierującego pojazdem. Przez 4 lata po wyjściu z więzienia nie będzie mógł również prowadzić samochodu. Będzie mógł natomiast poruszać się jednośladami.

W uzasadnieniu wyroku uznano, że przekraczając o ponad 30 km/h dozwoloną w danym miejscu prędkość (do 60 km/h), mężczyzna nie zachował szczególnej ostrożności. Według opinii biegłych nie mógł zostać oślepiony przez światła nadjeżdżającego samochodu, nie był również pod wpływem substancji odurzających.

Jak informuje TVN Warszawa, okolicznością łagodzącą był młody wiek kierowcy oraz fakt, że nigdy wcześniej nie był karany, nie dostał nawet mandatu. Sędzia wziął też pod uwagę skruchę, jaką Grzegorz W. okazywał od początku trwania sprawy.

Umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale sam wypadek spowodował nieumyślnie, nie chciał tego, nie godził się na to. Nie można kierowcy nazwać zabójcą – uzasadniał wyrok sędzia.

Wyrokiem są zdruzgotani członkowie rodzin ofiar.

 – To śmieszne. Złożymy apelację. Nie chcemy, żeby moja córka przewróciła się w grobie, że nic nie zrobiłam – skomentowała decyzję sądu rodzina zmarłej 16-latki.

O zaskarżeniu wyroku myśli również prokuratura. Prokurator Damian Zawadka zastrzegł jednak, że decyzję będzie można podjąć dopiero „po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem rozstrzygnięcia”.

Z wyrokiem nie zgadza się również obrona Grzegorza W., która wnioskowała o 2 lata więzienia. Zapowiedziała, że złożą apelację, bo w ich ocenie „wyrok jest surowy”

źródło: TVN Warszawa/GW

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ