Gwałcili opiekunki swojego syna

0

 Po pozorem poszukiwania niani dla swojego dwuletniego dziecka, małżeństwo z Tych sprowadzało ofiary do swojego domu. Tam, po wspólnym spożyciu alkoholu, miały być gwałcone. Jedna z ich ofiar miał zaledwie 14-lat. Ofiar tej pary może być wiele.

Małżeństwo z Tychów (woj. śląskie) pozornie wydawało się być spokojnym. Mężczyzna pracował w jednym z miejscowych  zakładów. Jego o dwa lata młodsza żona była ekspedientką w sklepie. Zamieszkiwali w ponad dziesięciopiętrowym bloku na osiedlu „M” w Tychach, i mieli w środowisku dobrą opinię. Mieli dwuletniego syna. Od niedawna szukali pomocy do swego dziecka.

– 26-letni dziś mężczyzny, w młodości był jednak karany za kradzież – przypomina Monika Stalmach-Ćwikowska, Prokurator Rejonowy w Tychach.

 Nastolatka ofiarą

 – Trudno jeszcze na tym etapie śledztwa określić, w jaki sposób małżeństwo trafiło na czternastoletnią opiekunkę do dziecka  – zauważa prokurator. Zapewne dziewczyna trafiła do nich za pośrednictwem jakiego anonsu prasowego lub internetowego. Nie znała wcześniej tych ludzi.

– Nie spodziewający się niczego złego rodzice 14-latki zgodzili się, aby ta, w wolnych chwilach, poza nauką, dorobiła sobie, i przez kilka godzin opiekowała się dwulatkiem, gdy jego rodzice będą gdzieś wychodzili z domu – wyjaśnia prokurator Stalmach-Ćwikowska.

I rzeczywiście, 14-latka zajmowała się dzieckiem tej dwójki.

– Była u nich w domu kilka razy. I nic nie zapowiadało tragedii.  Aż do ostatniego spotkania, w którym 26-letni mężczyzna niespodziewanie rzucił się na nieletnią i ją zgwałcił.

Z akt sprawy wynika, że w tym samym czasie, gdy mąż gwałcił nieletnią, jego żona znajdowała się w domu: – Albo spała w tym czasie, albo zajmowała się czym innym. – słyszę w prokuraturze.

W każdym razie musiała sobie zdawać sprawę, co robi jej małżonek. W czasie gwałtu 14-latka krzyczała, wzywając pomocy.  Po wszystkim wypuszczono ją z tego mieszkania, ale zagrożono, że gdy powie rodzicom, co się wydarzyło, to się na niej i jej bliskich zemszczą.

– Dziewczyna milczała ze strachu, oświadczając jedynie swym rodzicom, że więcej już „tam” nie pójdzie!

10 godzin gwałtu

 Małżeństwo z Tychów nie obawiało się niczego. Zostali jednak bez opiekunki  do dziecka. Zjechali więc windą na dół, pod blok, w którym mieszkali i popijając pod sklepem wraz z innymi piwo, rozpytywali obecne tam kobiety, czy któraś nie popilnowałaby od czasu do czasu  ich syna.

Zgodziła się na to 46-letnia kobieta. Potem pojechali windą do góry, aby uzgodnić z nią w mieszkaniu warunki umowy.

– Zostałam wielokrotnie zgwałcona- zeznała potem niedoszła niania dwulatka.

Trudno  precyzyjnie opisać wydarzenia, jakie rozegrały się w mieszkaniu 26-latka i jego 24-letniej małżonki.

– Zeznania bowiem pochodzą wyłącznie od 46-latki, która poinformowała prokuraturę, iż była przetrzymywana w tym mieszkaniu przez 10 godzin i permanentnie gwałcona – podkreśla prokurator. – Gwałcona była nie tylko przez mężczyznę,  ale również przez jego żonę. Dwuletnie dziecko przez cały czas przebywało wtedy w mieszkaniu.

Ofiara doznała ze strony małżeństwa wszelkich możliwych perwersji seksualnych. Gwałty były bardzo brutalne.

– Wręcz sadystyczne ,nie sposób ich nawet opisać a co dopiero zrozumieć normalnemu człowiekowi.

Po wypuszczeniu kobiety na wolność bandycka para nakazał jej, aby o tym nikogo o tym co zaszło nie informowała.

– Bezczelność sprawców, chyba inaczej tego nie można określić, polegała również i na tym, iż sądzili, że po wypuszczeniu kobiety nie zgłosi się na policji.

 – Byłam wielokrotnie zgwałcona – usłyszał 23 czerwca dyżurny w komendzie miejskiej policji w Tychach. Wkrótce potem  zatrzymano małżeństwo, które nie przyznawało się jednak do winy.

– Dowody gwałtu były na tyle mocne, że zatrzymaliśmy małżeństwo na 3 miesiące w areszcie śledczym.  

Lecz para nadal milczała.

Przełamała strach

Kiedy w tyskiej prokuraturze zastanawiano się, dlaczego z  pozoru spokojne, poukładane małżeństwo dokonało gwałtu na 46-letniej kobiecie, na policję zgłosili się rodzice 14-latki wraz ze swą córką.

– Zgłosili się dopiero wtedy, gdyż pocztą pantoflową rozniosło się po osiedlu, że małżeństwo zostało zatrzymane za gwałt, i już nic złego nikomu nie zrobią – wyjaśnia prokurator. – Nastolatka i jej rodzice mieszkała niedaleko bloku, w którym żyło małżeństwo gwałcicieli  i po zatrzymaniu pary dziewczyna przestała się bać. Wtedy też o wszystkim opowiedziała wreszcie swoim rodzicom. Natychmiast zgłosili się na policję. A pokrzywdzona dziewczyna zdecydowała się zeznawać.

Oskarżeni jednak ciągle milczeli.

– Przedłużyliśmy więc parze areszt o kolejne trzy miesiące – przypomina Stalmach-Ćwikowska. – Zarzuty pod adresem  obojga małżonków są bardzo ciężki. Ich dwuletnie dziecko zostało pod opieką dziadków.

Ofiar może być więcej, i dotyczyć to może  nawet osób spoza Tych.  Prokuratura w Tychach apeluje, aby wszyscy, którzy kiedykolwiek mieli kontakt z tym małżeństwem, posiadają o nim informację, lub zostali potraktowani w podobny sposób, zgłosili się do Komendy Policji w Tychach lub skontaktowały  telefonicznie: 32 325 62 35, 325 62 80 lub 32 325 62 55. Osoby takie mogą się również bezpośrednio kontaktować z Prokuraturą Rejonową w Tychach, pod numerem 32 788 23 00.

Roman Roessler

 

 

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ