Siedmiolatek w ciągu rok zarobił 22 mln dolarów! To rekord na YouTube

0

Amerykański dwutygodnik „Forbes” przygotował zestawienie najlepiej zarabiających youtuberów w USA. Na pierwszym miejscu znalazł się siedmiolatek, który… testuje zabawki. W ciągu roku zarobił 22 miliony dolarów.

Magazyn „Forbes” stworzył listę zarobków najpopularniejszych youtuberów w Stanach Zjednoczonych. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięć osób, które zarabiają na graniu w gry i transmitowaniu tego w popularnym serwisie.

Jak poinformował „Forbes”, najlepsza dziesiątka w ciągu roku zarobiła łącznie 180,5 miliona dolarów, czyli o 12 proc. więcej niż przed rokiem.

Zaskakujące może być to, że pierwsze miejsce na liście zajmuje siedmioletni chłopiec, którego kanał nazywa się „Ryan ToysReview”. Po przeanalizowaniu danych i rozmowie z ekspertami „Forbes” oszacował, że Ryan zarobił w ciągu roku (od czerwca 2017 r. do czerwca 2018 r.) 22 miliony dolarów.
Dziecko razem z rodzicami na swoim kanale testuje zabawki. Jego kanał, który powstał w 2015 roku, ma już ponad 17 milionów subskrybentów, a jego filmy zostały obejrzane prawie 26 miliardów razy.

Większość pieniędzy, które udało się zarobić, pochodzi z reklam, a tylko niewielki procent od sponsorów.
Chłopiec jest też od niedawna dyrektorem kreatywnym swojej własnej linii zabawek i ubrań.

źródło: forbes.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ