Reżyser wzywa do bojkotu produktów z Podkarpacia

0

Podkarpaccy radni PiS przygotowują uchwałę, w której chcą zadeklarować przywiązanie regionu do wartości chrześcijańskich. Oburzony tym Andrzej Saramonowicz, pisarz, reżyser i scenarzysta, wzywa do bojkotu regionu.

Jacek Kotula, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego poinformował niedawno w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”, że Podkarpacie chce iść śladem włoskiej Werony, która ogłosiła się miastem pro-life.

– Na wzór projektu włoskiego przygotujemy podobną uchwałę. Myślę, że przejdzie bez problemu, ponieważ mamy 25 na 33 radnych sejmiku. Tu są ludzie z wartościami, ludzie sumienia. W ten sposób pragniemy zadeklarować, że na Podkarpaciu są przestrzegane wartości chrześcijańskie i nie promuje się gender, eutanazji, aborcji, in vitro, seksedukacji czy generalnie demoralizacji dzieci. Chcemy promować prawe zachowania – powiedział radny PiS.

Ta propozycja do tego stopnia zbulwersowała Andrzeja Saramonowicza, że zaapelował na Facebooku do bojkotu Podkarpacia.

 „Czytam, że Podkarpacie straszy, że zostanie »strefą życia«, czyli wprowadzi całkowity zakaz aborcji, in vitro, zakaże mówienia o dżender, mniejszościach seksualnych i jakiejkolwiek edukacji seksualnej. Tak zrobią, bo – jak twierdzą – mogą. I już. I myślę, że jeśli tak się rzeczywiście stanie, to my – strefa wielkomiejskiego bezeceństwa i rozpusty – powinniśmy tam przestać jeździć na wakacje letnie i zimowe. Zostawiajmy kupę naszego szmalu poza »strefą życia« po prostu” – napisał Saramonowicz, który od dawna otwarcie krytykuje rządy PiS i zaangażował się m.in. w obronę sądownictwa.

„I powinniśmy też przestać kupować produkty pochodzące z Podkarpacia. Zrobimy sobie listę firm stamtąd i zaczniemy je – jedna po drugiej – konsekwentnie bojkotować. I zobaczymy, komu pierwszemu rura zmięknie” – czytamy na profilu scenarzysty i reżysera.

źródło: portal tvp.info

BRAK KOMENTARZY

  1. najlepiej żebyś nie jadł żywności z Podkarpacia , więcej zdrowej żywności zostanie dla reszty kraju a Ty szybciej przekręcisz się na GMO .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ