W noc Halloween doszło do setek aresztowań w największych miastach francuskich. Muzułmańskie hordy z przedmieść przeniosły się do centrów miast i prowadziły dżihad przeciwko niewiernym – donosi Express.

Władze stwierdziły, że zamieszki były podsycane wiadomościami rozpowszechnianymi w mediach społecznościowych, najwyraźniej inspirowanymi serialem filmowym “The Purge”, który pokazuje, że wszystkie zbrodnie stają się legalne pewnego dnia.

Plądrowano sklepy  w j Saint-Denis w północnym Paryżu, a młodzi ludzie, którzy obrabowali supermarket, zaatakowali policję kwasem. Muzułmanie zaatakowali dziesiątki francuskich miast.

Wszystko zaczęło się, gdy arabski  nastolatek o pseudonimie „Aissa” wezwał do ataku na policję w czasie Halloween, najwyraźniej zainspirowany filmem – donosi Le Figaro .

„Aissa”, która jest jeszcze w liceum, wysłała 31 października zdjęcie na ten temat Snapchata, aby zachęcić ludzi mieszkających na przedmieściach Grenoble do „oczyszczenia” miasta.  Chociaż „Aissa” natychmiast przeprosił i była zaskoczony liczbą osób przygotowujących się do „oczyszczenia”, to w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia przedstawiające różne „zasady oczyszczania”.

Jedna z nich nosiła tytuł „Zasady Purge w Korbeil-Essones” i zawierała 10 zasad. Niektóre z tych zasad to: „Ubierz się na czarno, załóż maskę, jeśli to możliwe,  wszystkie bronie są dozwolone, spal wszystko, co widzisz, każda kradzież jest dozwolona (samochód, motorower i rower, skuter), policja powinna zostać zaatakowana moździerzami, fajerwerkami i kamieniami (…)”.

19-letni “Aissa” został aresztowany i wkrótce  zwolniony.Zostanie osądzony 28 listopada przed sądem karnym w Grenoble.

 „Niemal wszystkie większe francuskie miasta są dotknięte tym zjawiskiem: Lyon, Rennes, Nantes, Metz, Tuluza, Grenoble i Marsylia. Nawet francuskie terytoria zamorskie na Karaibach są oczyszczane” – donosi Voice of Europe.

voe

 

Zobacz również: