Opublikowano nieznane nagranie z zamachów na World Trade Center

0

Nieznane wcześniej nagranie wideo z 11 września 2001 r. opublikowano w Internecie. Wideo wykonane przez operatora Marka LaGangę, który w chwili zamachu pracował dla kanału CBS News, trwa blisko pół godziny.

Materiał został opublikowany w serwisie Youtube na krótko przed 17. rocznicą tragicznych zamachów, w których zginęło blisko trzy tysiące osób, w tym sześcioro Polaków.

Na nagraniu widać m.in. pokrytych pyłem ratowników powracających z miejsca tragedii jak i tych, którym udało się przeżyć. Krótko po 18. minucie operator zarejestrował moment zawalenia się wieży WTC1, co nastąpiło o godz. 10:28 (czasu wschodnioamerykańskiego). Przez kilka kolejnych minut widać tylko czerń, prawdopodobnie z powodu dymu i pyłu.

W ciągu pierwszych 5 dni od publikacji nagranie obejrzały ponad dwa miliony widzów.

11 września 2001 r., rankiem czasu wschodnioamerykańskiego uprowadzone przez terrorystów samoloty Boeing 767 uderzyły w bliźniacze wieże World Trade Center na nowojorskim Manhattanie. Trzeci samolot, Boeing 757 rozbił się o budynek Pentagonu zaś ostatnia z uprowadzonych maszyn, również Boeing 757, spadł na pola w stanie Pensylwania około 250 km od Waszyngtonu.

źródło: YouTube/tvp.info

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ