Zaraził HIV sto 12-13-letnich dziewcząt. Ich rodzice płacili mu za to

0

Mieszkaniec Republiki Malawi został zatrzymany przez policję za seks z 100  dziewczętami, podczas obrzędach inicjacyjnych, trwających trzy dni.

Eric Aniva był zarażony HIV, mimo to odbywał stosunki z dziewczętami w wieku 12 -13 lat za zgodą ich rodziców, w ramach rytuału przygotowującego je dobycia kobietami.

Eric Aniva, w czasie wywiadu prasowego wyznał, że spał z dziewczynami za opłatą od czterech do siedmiu dolarów, którą otrzymywał od ich z ich rodzin.

Ta mało znana lokalna praktyka trwa trzy dni i jest wykonywana na południu Malawi przez mężczyzn znanych jako „hieny” na prośbę rodziców dziewczynki, po jej pierwszej miesiączce.

Uważa się, że rytuał szkoli dziewczyny, aby stały się dobrymi żonami i chroni je przed chorobą lub nieszczęściem, które mogłyby spaść na ich rodziny lub wioskę.

Aniva została aresztowany i przyznał się do zakażenia wirusem HIV i seksu bez zabezpieczenia  z  co najmniej 100 dziewczynami.

– Niektóre dziewczynki miały zaledwie 12 lub 13 lat, ale ja wolę starsze – wyznał. – Wszystkie te dziewczyny znajdują przyjemność w posiadaniu mnie jako swojej hieny. W rzeczywistości są dumne i mówią innym, że ten jestem prawdziwym mężczyzną  i wiem jak sprawić przyjemność kobiecie.

Nie wiadomo, przez ile lat Aniva była „hieną”.

Prezydent Malawi, Peter Mutharika, wydał  nakaz aresztowania Anivy i wezwał do zbadania roli zaangażowanych w to rodziców.

– Szkodliwe praktyki kulturowe i tradycje nie mogą być zaakceptowane.- dodał Mutharika.

Rytuał oczyszczenia seksualnego jest również wykonywany, w okręgu Nsanje, w pogrążonych w żałobie wdowach, podczas egzorcyzmowania wiosek od złych duchów lub zapobieżenia kolejnej śmierci.

Aniva, która 40 lat i dwie żony, twierdzi, że został wybrany „hien” przez miejscową społeczność, w zgodzie z  obyczajami i ten zwyczaj nie pozwolił mu używać prezerwatyw.

– Nic więcej nie mogłem zrobić. – powiedziała jedna z dziewczynek BBC. –Musiałam to zrobić ze względu na moich rodziców. Gdybym odmówiła, członkowie mojej rodziny mogli by zostać zaatakowani chorobami a nawet śmiercią,  więc bałem się o nich.

Malawi, która ma jedną z najwyższych infekcji wirusem HIV na świecie, kryminalizuje seks z osobą w wieku poniżej 16 lat.

Jeśli Aniva zostanie uznany za winnego seksu z nieletnimi, może zostać uwięziony na całe życie.

mak

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ