Prezydent Trump nakazał NASA wysłać astronautów na Księżyc „po raz pierwszy” – dając tym do zrozumienia, że ​​jego zdaniem lądowanie na Księżycu w 1969 roku było zainscenizowane.

Trump powiedział, że chce umieścić amerykańską flagę na powierzchni księżyca i przygotować się do misji na Marsie.

– Tym razem nie tylko wbijemy flagę i zostawimy ślad na księżycu, stworzymy też fundamenty dla ewentualnej misji na Marsa i, być może, pewnego dnia na wylądujemy tam oraz na innych planetach – powiedział prezydent.

Prezydent Trump podpisał w poniedziałek, w siedzibie NASA, „Dyrektywę w sprawie polityki kosmicznej”. prezydentowi towarzyszył Harrison Schmitt , astronauta Apollo 17,   jeden z dwóch ostatnich ludzi, którzy kiedykolwiek chodzili na Księżycu, w misji, która miała miejsce 45 lat temu.

Tym bardziej dziwnie zabrzmiały słowa Trumpa o konieczności wysłanie „po raz pierwszy” astronautów na księżycu. Czyżby prezydent potwierdzała krążącą od dawna teorię, że program Apollo był wielką mistyfikacją?

sev

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Nic takiego nie powiedział. Powiedział,żetym razem nie staniemy na Księzycu ale trwale tam sie zadomowimy i polecimy dalej…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ