PAPIEŻ FRANCISZEK: Prawa uchodźców są ważniejsze od bezpieczeństwa narodowego

14

Papież Franciszek wezwał w poniedziałek przywódców  państw europejskich, aby nie przedkładali  bezpieczeństwa  narodowego nad prawa migrantów.

Przyjmować, chronić, promować i integrować imigrantów i uchodźców – to główne przesłanie Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który jest obchodzony 14 stycznia 2018 r. Dokument został ogłoszony przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej 21 sierpnia. CZYTAJ CAŁOŚĆ

Ojciec Święty wezwał do zapewnienie imigrantom i uchodźcom szerszych możliwości bezpiecznego i legalnego wjazdu do krajów przeznaczenia. Papież zachęca też do podejmowania działań w obronie praw i godności imigrantów i uchodźców, niezależnie od ich statusu migracyjnego. Ojciec Święty zachęca, by imigrantom przyznawano swobodę ruchów w kraju przyjmującym oraz możliwość pracy. Szczególną troską papieża jest sytuacja imigrujących dzieci i niepełnoletnich. Franciszek apeluje o zapewnienie im regularnego dostępu do nauczania podstawowego i średniego oraz legalnego pobytu.

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy będzie obchodzony w całym Kościele w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego, która w 2018 roku przypadnie 14 stycznia.

 Przesłanie Ojca Świętego  zostało natychmiast odrzucone przez Matteo Salvini, przywódcę antyimigranckiej, włoskiej  partii Ligi Północnej: „Jeśli chcesz tak zrobić w Watykanie, idź naprzód„-  napisał na Facebooku.

 es

 

 

14 KOMENTARZE

 1. Co ten yebany żyd pierdoli? Kogo oni wybrali na papierza? Przecież to jakaś żydowska kurwa która pcha kościół ku zagładzie… Nogi myje żydom, islamistów wspiera a pedofilom i homoseksualistom jeszcze niech obciąga…

 2. To zwykły pionek kazali to tak pierdoli…Niemcówi (nie lubie niemcow ale) kazali to do dymisji się podał to spisek z góry i on taki sam przekabacony zdrajca kościoła a nie papiez!!!

 3. Jeżeli to jest kolejna kontrawersyjna wypowiedź Ojca Św. Franciszka, to pragnę zauważyć, że Pan Bóg kazał wyprowadzić Izraelitów z Egiptu przez Mojżesza. Wprawdzie Józef którego bracia sprzedali handlarzom, a ci odsprzedali Egipcjanom na dwór Faraona i okazał się zarządcą ziem, i zaczął sprowadzać Izraelitów, to w efekcie Bóg chce, by każdy naród miał swoje terytorium. A gdzie tu mowa o zawłaszczaniu całej kultury i obyczajów. Zapewne należy się godzić na takową pomoc, jedynie w przypadku tych narodów, które chcą się asymilować z daną społecznością. Możemy i musi my się modlić za Papierza, by przestał błądzić.

 4. Proponuje w Stolicy Apostolskiej wprowadzic nastepujace swieta:
  dzien nieroba,
  dzien przestepcy,
  dzien terrorysty,
  dzien zebraka majacego dochod 1000 Eur,
  dzien nieplacacych podatkow,
  dzien tego ktoremu sie nalezy, czy stoi czy lezy,
  dzien robienia odchodow do fontann i basenow,
  dzien smiecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ