decoration and design in modern bathroom

Proste, geometryczne kształty z delikatnie zaokrąglonymi kantami – to znak rozpoznawczy baterii umywalkowych Nyks, tegorocznej nowości w ofercie firmy Invena. Kubistyczne, surowe w odbiorze linie zostały tu złagodzone, dzięki czemu armatura nabrała subtelnego i uniwersalnego charakteru. Baterie występują w dwóch wysokościach, co umożliwia dopasowanie ich do różnych typów umywalek.

Nowoczesność oswojona

Styl nowoczesny w aranżacji wnętrz od dłuższego już czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Choć występuje w rozmaitych wariantach, jego wspólny mianownik stanowią proste formy, monochromatyczna kolorystyka, minimalizm, rezygnacja z elementów o czysto dekoracyjnym charakterze. W łazienkach utrzymanych w takiej stylistyce często pojawia się zgeometryzowana armatura i ceramika sanitarna. Decydując się na surowe materiały, kubistyczne kształty i oszczędną paletę barw, można jednak uzyskać wrażenie nazbyt chłodnego i nieprzystępnego wnętrza. O ostatecznym efekcie przesądzają szczegóły.

Bateria umywalkowa Nyks firmy Invena bazuje na kształcie prostopadłościanu, chętnie wykorzystywanym przez projektantów nowoczesnej armatury. Ta modna forma zyskała tu rys niepowtarzalności. Wszystko za sprawą oryginalnego dopracowania detali. Linie proste zostały subtelnie zaokrąglone, dzięki czemu złagodzono odbiór całości. Warto też zwrócić uwagę na nieznaczne odcięcie części sterującej od korpusu, co przełamało monolit bryły, dodając baterii dynamizmu i lekkości.

Wysoka i niska

Jednouchwytowa bateria stojąca Nyks w wersji podstawowej (o wysokości 162 mm) to rozwiązanie, które sprawdzi się w większości łazienek. Pamiętać jednak należy, że rozmiar armatury powinien być dopasowany do rodzaju oraz gabarytów umywalki. Szczególnie w przypadku modnej ceramiki nablatowej konieczny może okazać się montaż wyższej baterii. Doskonale sprawdzi się tu bateria Nyks w wersji wysokiej (277 mm). Wyjątkowo interesujący efekt można osiągnąć, łącząc wysoką baterię Nyks z umywalką nablatową z tej samej kolekcji. Te dwa produkty są do siebie idealnie dopasowane zarówno pod względem rozmiaru, jak i wyglądu.

Kompleksowość serii Nyks pozwala na wykreowanie harmonijnej aranżacji łazienkowej. Oprócz baterii umywalkowych, w kolekcji znajdziemy bowiem armaturę wannową, natryskową oraz deszczownię. Stworzymy w ten sposób wnętrze, w którym wszystkie elementy będą ze sobą współgrały niczym odpowiednio zestawione puzzle.