SONY DSC

Na cmentarzu przy ulicy Montwiłła uwięzione zostały cztery kobiety, które nie zdążyły na czas opuścić nekropolii. Osoba która jest klucznikiem bram, nie wiedziała, że ktoś jeszcze pozostał na terenie cmentarza. Wystraszone panie uratowali strażacy.

Dochodziła godzina 20.00 gdy do grodziskiej  Straży Pożarnej zadzwonił telefon z informacją o kobietach zamkniętych na cmentarzu przy ul. Montwiłła. Panie nie zdążyły opuścić terenu przed zamknięciem bram, a gdy zadzwoniły na policję, ta zwróciła się do proboszcza, aby skontaktował się z kościelnym. Jednak po kościelnym ślad zaginął, nie udało się proboszczowi nawiązać z nim kontaktu, więc do akcji ruszyli strażacy.

Informację o tym, że na cmentarzu przy Montwiłła przypadkowo uwięzione zostały cztery kobiety odebraliśmy około godziny dwudziestej dziesięć. Strażacy przecięli łańcuch i uwolnili  panie  – informuje bryg. Krzysztof Tryniszewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku.

Okazuje się, że pół godziny przed zamknięciem bram rozbrzmiewa dzwon, który słychać na  całym cmentarzu, a nekropolia jest zamykana przed ewentualnymi atakami wandali.  Jednak nie wszyscy ludzie o tym  wiedzą, bo nie zwracają uwagi na informację o godzinach otwarcia cmentarza.  Co prawda mur w jednym miejscu jest bardzo niski i łatwo go przeskoczyć, ale takie przeszkody mogą pokonać młodsze osoby, a nie starsze panie.

am

fot.grodzisk.pl