Dziś (20.04) wywieziono z Niemiec do rodzinnej Serbii człowieka, który zabił młodą kobietę pochodzenia turecko-niemieckiego. Tragedia wywołała ogólnoświatowe oburzenie.

Studentka- Tugce Albayrak, została uznana za bohaterkę, gdy interweniowała, aby obronić dwie 14-letnie dziewczynki podczas ataku na nie w restauracji fast-food w listopadzie 2014 roku. Odwaga kobiety kosztowała ją niestety życie. Serb- Sanel Masovic, rzucił nią o ziemię na restauracyjnym parkingu, powodując poważne obrażenia głowy. Brutalny atak na Tugce został utrwalony przez kamerę przemysłową i wyemitowany później przez krajowe media, wzbudzając odrazę społeczeństwa.

Dziewczyna zapadła w śpiączkę, a następnie zmarła w jej 23 urodziny- kilka dni po ataku. W pogrzebie wzięło udział ponad milion żałobników.

18- letni zabójca spędził dwa i pół roku w więzieniu za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. W czwartek został deportowany do Serbii. Sąd w Hesji podtrzymał w marcu decyzję wydaną przez władze imigracyjne o wydaleniu go z Niemiec na osiem lat.

Sąd orzekł, że Mazovic nadal stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego i może być postrzegany w sytuacjach konfliktowych jako jednostka „agresywna i gwałtowna”

Bardzo mi przykro z powodu tego, co zrobiłem– powiedział zabójca przed sądem i dodał: –Nie wyobrażam sobie bólu i cierpienia, które zadałem rodzinie. Nie przypuszczałem, że ona może umrzeć.

mb