Gala pod znakiem zapasów

0
65
Już po raz 15. odbyła się Gala Sportowca Roku – Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców Powiatu Sochaczewskiego. Finał miał miejsce 5 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Sportowcem Roku 2016 został Dominik Lubelski z LKS Mazowsze Teresin, zdobywca I miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Zdobył aż 2871 punktów.
W tegorocznej rywalizacji o tytuł najpopularniejszego sportowca w powiecie sochaczewskim dominowali zapaśnicy. Aż sześciu zawodników ze „Złotej Dziesiątki” to właśnie zapaśnicy, zwycięzcy ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów.
Poza Dominikiem Lubelskim w „Złotej Dziesiątce” znaleźli się: Maciej Cichocki (judo), Michał Pawłowski (lekkoatletyka), Łukasz Pawłowski (sporty siłowe), Marta Mechocka (zapasy), Adrian Wagner (zapasy), Anna Mrożewska (pływanie), Mateusz Selerski (zapasy), Kamil Rybicki (zapasy) i Hubert Antolak (zapasy).
W tym roku Kapituła Plebiscytu wybrała Przyjaciela Sportu. Został nim pasjonat sportu Andrzej Paluch. Znany jest między innymi jako kronikarz klubu Orkan Sochaczew.
– Andrzej, jak nikt inny uczestniczył w tylu meczach, i dokładał często z własnej kieszeni do niektórych imprez sportowych. To człowiek bez reszty oddany miastu i sportowi w Sochaczewie – przedstawiał jego sylwetkę i zasługi Tomasz Ertman.
Organizatorami tegorocznego Plebiscytu był nasz tygodnik oraz Piotr Osiecki -Burmistrz Sochaczewa, Jolanta Gonta – Starosta Sochaczewski. Swego wsparcia udzieliły gminy: Sochaczew, Teresin, Brochów oraz Iłów. Na gali obecni byli wójtowie i przedstawiciele gmin, radni oraz grono wiernych kibiców.
Tradycyjnie odbył się konkurs wiedzy na temat sportu. W tym roku swych sił spróbowała m.in. Jolanta Gonta. Starosta powiatu sochaczewskiego zaryzykowała i dała sobie świetnie radę, pokonując dwóch panów – trenerów sportowych. Swoją nagrodę pani starosta przekazała dla zwycięzcy najbliższych powiatowych zawodów.
Współorganizatorem tegorocznej imprezy była Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie. Przy okazji wspomniano, że właśnie w tej szkole odbyła się pierwsza Gala Sportowca Roku w 2002 roku. Tegoroczny XV Plebiscyt odbywał się pod patronatem posła Macieja Małeckiego.
W części artystycznej wystąpił Janek Samołyk, muzyk rockowy, kompozytor, gitarzysta, autor tekstów, kojarzony ze sceną alternatywną. Ten wrocławski artysta przyjechał z Wrocławia i wystąpił ze swoim zespołem po raz pierwszy. Co prawda nie był to jego pierwszy pobyt u nas, ale tym razem debiutował ze swoim zespołem w naszym mieście. Jego muzykę charakteryzuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Ciekawostką jest to, że na przełomie 2011 i 2012 roku artysta wystąpił z trasą koncertową w Chinach. Muzyk rozbawił publiczność, zachęcając ją nawet do wspólnego śpiewania.
– Lubię klimaty muzyki lat 80., wtedy się urodziłem i takiej muzyki słuchali moi rodzice. Zasłuchałem się w nią od dziecka. Jest więc dla mnie inspiracją do tworzenia moich utworów. Niektóre piosenki stare przerabiam na własny sposób – powiedział po koncercie Janek Samołyk, który zapewne w tym roku jeszcze raz zawita do Sochaczewa.
Galę, którą brawurowo prowadził Marcin Odolczyk, zakończył Dominik Lubelski, który jako zwycięzca podzielił tort przygotowany przez cukiernię Lukrecja.
Bogumiła Nowak

 

Fot. Krzysztof Lewandowski
Tomasz Ertman
Bogumiła Nowak 1

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ