Bill Gates ostrzega, że ​​biologiczny atak terrorystyczny może zabić 30 milionów ludzi i być bardziej destrukcyjny niż atak nuklearny
Przemawiając w Royal Institut Services Institute w Londynie, założyciel firmy Microsoft powiedział, że terroryści mogą odtworzyć choroby, które spowodują spustoszenie.
– Wszystkie te postępy w dziedzinie biologii znacznie ułatwiły terrorystom odtworzenie chorób, na które w tym momencie w ogóle nie ma panaceum.
Na początku tego roku o Bill Gates ostrzegał światowych liderów w Monachium, że epidemia może zabić miliony ludzi i stwierdził, że ​​w ciągu najbliższych 10-15 lat „jest to uzasadnione prawdopodobieństwo”.
– Atak bioterrorystyczny, mógłby zabić 30 milionów ludzi i być bardziej niszczycielskim niż atak jądrowy, jest też coraz bardziej prawdopodobny – ostrzegł Bill Gates. – Nawet coś tak tragicznego jak incydent z bronią jądrową nie osiągnie tego poziomu – dodał. – Więc największe ryzyko wynika z naturalnej epidemii lub umyślnie wywołanych zdarzeń bioterroru.
Naukowcy przyznają, że szybko rozprzestrzeniający się wirus może zabić ponad 30 milionów ludzi w ciągu niespełna roku.
es