Niespełna godzinę zajęło policjantom z Leszna zatrzymanie sprawcy rozboju na 10-letniej dziewczynce. Odpowiedzialnym za dokonanie tego przestępstwa jest 32-letni mieszkaniec Leszna. Zainteresowanie sprawcy wywołał telefon komórkowy, przez który uczennica rozmawiała wchodząc do szkoły. Funkcjonariusze zatrzymali także pasera, który chwilę po zdarzeniu usiłował zbyć telefon pochodzący z przestępstwa.

2 listopada br. leszczyńska Policja otrzymała informację od dyrekcji jednej z leszczyńskich szkół podstawowych o dokonanym na terenie instytucji rozboju. Ofiarą przestępstwa padła 10-letnia uczennica szkoły. Dziewczynka idąc na zajęcia rozmawiała przez telefon komórkowy, co zainteresowało napastnika. Po wejściu do budynku mężczyzna używając siły fizycznej, skradł dziecku telefon komórkowy oraz niewielką ilość pieniędzy.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie natychmiast zajęli się tą bulwersującą sprawą. W intensywne poszukiwania sprawcy rozboju zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów. Niemal w jednaj chwili przeglądano zapisy monitoringów, rozsyłano komunikaty z rysopisem sprawcy, a także typowano tożsamość napastnika na podstawie informacji zebranych w sprawie.

Między innymi dzięki współpracy nawiązanej ze społeczeństwem, policjanci w trakcie kilkudziesięciu minut od zgłoszenia zatrzymali na terenie Leszna mężczyznę powiązanego z tym  przestępstwem. To 32-letni mieszkaniec Leszna. Znajdował się on w towarzystwie swojego znajomego, który usiłował zbyć telefon pochodzący z przestępstwa.

Oboje zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili 32-latkowi zarzut rozboju, natomiast młodszy podejrzany usłyszał zarzut paserstwa. Za dokonanie rozboju grozi do 12 lat więzienia.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl

Zobacz również: