Trzydniowa promocja chińskiej metropolii ChengDu w centrum Warszawy

0

Wirtualna podróż do ojczyzny pand wielkich, degustacje dań kuchni syczuańskiej i pokazy wschodnich sztuk walki będą czekać na uczestników wydarzenia, które w dniach 28-30 października zorganizują dla nich przedstawiciele chińskiej metropolii ChengDu.

Wydarzenie jest częścią działań promocyjnych Państwa Środka, związanych z koncepcją stworzenia tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku, czyli drogi handlowej łączącej Azję z Europą. Pod hasłem „yi dai, yi lu”, czyli „jeden pas, jedna droga”, rozbudowywana jest infrastruktura łącząca Chiny, kraje Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Europy, a chińskie władze stymulują rozwój międzynarodowej współpracy.

Liczącemu 14 milionów mieszkańców ChengDu, stolicy prowincji Syczuan, władze wyznaczyły rolę centrum logistycznego, handlowego, finansowego, naukowego i technologicznego zachodniej części kraju. Jest to także jej główny węzeł transportowy, od kilku lat połączony z Polską linią kolejową, kończącą swój bieg w Łodzi i w Kutnie.

To pierwsza promocja ChengDu w Polsce oparta o formułę wirtualnej rzeczywistości. Główną atrakcją wydarzenia będzie wyposażony w najnowsze technologie pojazd, w którego wnętrzu odwiedzający będą mogli przenieść się do ojczyzny pand. Europejska premiera projektu odbyła się w miniony weekend we Frankfurcie nad Menem.

źródło: Competita

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ