Sochaczewscy policjanci otrzymali informację o rozboju, do którego doszło we wtorek 18 października. Zajście miało miejsce w nocy, w salonie gier w Teresinie. Wówczas wtargnęło tam czterech młodych mężczyzn, którzy zaczęli demolować lokal. Sprawcy już są pod kluczem, ale nie chcą mówić, dlaczego napadli na salon.

Zdarzenie miało miejsce po północy we wtorek, 18 października, na co wskazuje zapis monitoringu. Policjanci ustalili, że czterech młodych mężczyzn – w wieku od 19 do 24 lat – pojawiło się w salonie gier w Teresinie. Od wejścia rozpoczęli demolowanie wnętrza. Zaczęli niszczyć przede wszystkim automaty do gry.

dol-napadli-na-salon-2

Gdy pracownik lokalu próbował interweniować, to napastnicy pobili go łomem. Bandyci, uciekając z miejsca zdarzenia, zabrali ze sobą sprzęt komputerowy, będący na wyposażeniu salonu. Kryminalni z sochaczewskiej komendy bardzo szybko ustalili podejrzanych. Tym bardziej, że przebieg całego zdarzenia nagrany został na monitoring, więc znaleźć napastników nie było tak trudno. Byli to mieszkańcy powiatu sochaczewskiego pochodzący z okolic Teresina.

Mężczyźni zostali zatrzymani w piątek, 21 października, i tego samego dnia doprowadzono ich do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Tam przedstawiono im zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu czterech krewkich panów spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.

Niestety, na razie trudno ustalić przyczynę napaści na salon gier. Sprawcy twierdzą, że doszło do nieporozumienia ze znajomym, że się pokłócili. Zaznaczają, że to było powodem ich ataku – mówi Paweł Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

dol-napadli-na-salon-1

Zaznacza, że to jedna z wersji, bo sprawcy plączą się w swoich zeznaniach i nie bardzo wiadomo, czy akurat ta wersja jest prawdziwa, czy też nie chodzi o jakieś rozliczenia finansowe, czy inne porachunki. Każda wersja będzie sprawdzana, a ta zgłaszana teraz przez napastników, najmniej wydaje się prawdopodobna. Obecnie trwa dochodzenie i ustalanie przyczyn faktycznych napaści.

BN

Fot. KPP Sochaczew

Zobacz również: