46-letni Marek K. ps. Mistrzu poszukiwany międzynarodowym listem gończym został zatrzymany na Florydzie dzięki informacji funkcjonariuszy CBŚP z Tarnobrzega. „Mistrzu” trafił już do Polski, gdzie odpowie za kierowanie grupą przestępczą, napady, rozboje i oszustwa. Grupa, którą kierował działała od 2001 do 2005 roku w województwach podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim, a także w Niemczech.
Policjanci CBŚP z Tarnobrzega ustalili, że poszukiwany od 2002 roku Marek K. przebywa w USA. Został zatrzymany przez amerykańskie służby na Florydzie. „Mistrzu” po ekstradycji usłyszał już w prokuraturze zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, napadu z bronią na bank, rozboju z bronią podczas którego skradziono 100 tysięcy złotych, a także oszustwa na ponad 100 tysięcy złotych.
Zatrzymanie „Mistrza” to efekt pracy specjalnego zespołu operacyjno-śledczego powołanego do rozpracowania zorganizowanej grupy przestępczej działającej we wschodniej Polsce.
Funkcjonariusze pracujący przy sprawie ustalili skład grupy, a także zebrali kompletny materiał pozwalający na udowodnienie przestępstw, które popełniali jej członkowie. Były to między innymi napady rabunkowe z bronią w ręku na prowadzących kantory i konwojentów przewodzących pieniądze, napad na bank, zlecenie podpalenia lokalu gastronomicznego oraz oszustwa na szkodę instytucji finansowych. Jeden z członków grupy dopuścił się również zabójstwa i napadów w Niemczech. Jego zatrzymanie przeprowadził Zarząd w Rzeszowie CBŚP współpracując z policją niemiecką.
Większość liderów i członków zorganizowanej grupy przestępczej zostało już prawomocnie skazanych w 2014r. przez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu. Również przed tym sądem będzie teraz odpowiadał Marek K.
(CBŚP / ms)

Zobacz również: