Blisko 400 partnerów (m.in. kopalnie, muzea, parki, ogrody zoologiczne, zamki, pałace, teatry, hotele, schroniska, ośrodki SPA) zgłosiło się do pilotażowej akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”!  W Łazienkach Królewskich w Warszawie 23-ego sierpnia br. odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowana została nowa 30-sekundowa wersja filmu promującego ten projekt. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem branży turystycznej i ma na celu prezentację polskiej oferty turystycznej i zachęcenie Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie kraju, również w okresie poza głównym sezonem wakacyjnym – powiedział  Dawid Lasek, podsekretarz stanu w MSiT.

Celem akcji jest zaoferowanie Polakom atrakcyjnych ofert zniżkowych na usługi turystycznej pokrewne w całym kraju. Polska to piękny kraj z morzem, jeziorami i górami. Warto wypoczywać w Polsce powiedział Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Warto to docenić i wzmacniać polską gospodarkę turystyczną. Nasz kraj jest wyjątkowy, a polska tradycja w zestawieniu z nowocześnie funkcjonującym krajem decyduje o jego unikatowości. Chodzi o to, aby Polacy coraz częściej i chętniej zaczęli zwiedzać Polskę. Film promocyjny wprowadzający do tematyki akcji zyskał dużą popularność w mediach społecznościowych, osiągając ponad milion wyświetleń i zasięg ponad 5 milionów odbiorców na portalu Facebook.

Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to dni od 23 do 25 września 2016 r. Informacje o partnerach akcji znajdują się na stronie internetowej projektu: http://www.polskazobaczwiecej.pl/.

Za pomocą interaktywnej mapy i wyszukiwarki każdy z nas może znaleźć interesującą ofertę i już dziś zarezerwować weekend 23-25 września na zwiedzanie Polski.

źródło: msport.gov.pl