Już od 10-ciu lat centrum wyposażenia wnętrz Domoteka, mieszczące się w warszawskim Parku Handlowym Targówek, inspiruje miłośników pięknych przedmiotów i  dobrego wzornictwa. Z okazji swoich urodzin, 24 i 25 września Domoteka będzie edukowała mieszkańców warszawy na temat designu i dekorowania wnętrz.

Czym jest design? Jak zaprojektować funkcjonalne wnętrze w ulubionym stylu? Czy można zrobić ciekawe dodatki z gleby i mchu? Jak w domowych warunkach odnowić meble? W ostatni weekend września we wnętrzach Domoteki zagoszczą specjaliści, którzy odpowiedzą na te i inne pytania podczas wykładów i warsztatów zorganizowanych z okazji jubileuszu. W programie pojawią się również liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi.

„Domoteka od 10 lat promuje dobry design, zarówno klasyczny jak i nowoczesny. Z okazji naszych urodzin chcemy pokazać, że każdy może stworzyć swoje wymarzone wnętrze. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pobawić się wzornictwem i szukają pomocy w urządzeniu swoich idealnych przestrzeni” – mówi  Olivia Skrzyńska, Shopping Centre Manager, Domoteka i Park Handlowy Targówek.

Design dla każdego

W wykładzie „Po co komu design?” Krystyna Łuczak-Surówka wprowadzi uczestników w świat designu, wyjaśniając jaką rolę pełni on w codziennym życiu. Wyjaśni także jak design odpowiada na szybko zmieniającą się rzeczywistość i różnorodność współczesnego świata. Magdalena Podgórska, autorka bloga Szczypta Designu opowie natomiast o home stagingu.

Zmień swoje wnętrze

Kolejnym gościem 10-tych Urodzin Domoteki będzie Tomasz Pągowski, znany z programu „Bitwa o dom”, który wytłumaczy jak dobrze przygotować remont mieszkania. Wykłady i warsztaty z aranżacji wnętrz pozwolą natomiast dowiedzieć się jak dopasować ulubiony styl do potrzeb domowników i zaadaptować go w swoim mieszkaniu. Z kolei uczestnicy warsztatów „Old New Style” przygotowanych przez Ewę Mihułkę, będą mogli nauczyć się wykorzystywania farb kredowych w dekorowaniu drewnianych elementów wyposażenia wnętrz. Rodzice wraz z dziećmi dowiedzą się jak stworzyć dom dopasowany do potrzeb całej rodziny podczas warsztatów „Architektura szyta na miarę”.

Naturalne inspiracje

Dla osób, które chcą być blisko natury Domoteka przygotowała warsztaty z Kokedamy, czyli tworzenia modnych ozdób z roślin rosnących bez doniczki, w kuli mchu. Uczestnicy będą mogli skorzystać również z warsztatów florystycznych, podczas których stworzą barokowe kompozycje kwiatowe. Planowane są także warsztaty, na których będzie można zgłębić tajniki sztuki Ebru, czyli malowania naturalnymi farbami na wodzie. Miłośnicy zdrowego odżywiania skorzystają z wykładów i warsztatów kulinarnych „Pod Przykrywką” przygotowanych specjalnie dla nich, a osoby ceniące ekologiczne kosmetyki podczas warsztatu „Ministerstwo Dobrego Mydła” będą mogły przygotować peeling z naturalnych składników. Wśród atrakcji znajdą się również warsztaty ceramiczne oraz pokaz rzeźbiarski Konrada Szumilasa.

Wszystkie zajęcia są darmowe, a wykonane na warsztatach przedmioty uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą. Szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępny na stronie www.domoteka.pl