Po udaremnieniu w mijającym tygodniu zamachu w Paryżu premier Francji Manuel Valls ostrzega Francuzów przed groźbą następnych zamachów.

Po tym, jak w ubiegłym tygodniu francuska policja odkryła samochód-pułapkę wypełniony materiałami łatwopalnymi w pobliżu katedry Notre Dame i zatrzymała trzy kobiety podejrzane o przygotowywanie zamachu terrorystycznego, premier Manuel Valls ostrzega Francuzów przed niebezpieczeństwem następnych zamachów.

– We Francji prowadzi się dochodzenie przeciwko 1350 osobom, które przebywają w areszcie, 293 osoby są podejrzane o bezpośredni kontakt z terrorystyczną organizacją – wyliczał premier Valls w niedzielę (11.09.2016) w wywiadzie dla stacji radiowej Europe1. – We Francji występuje maksymalne zagrożenie terrorystyczne, jak można było się przekonać w ostatnich dniach – podkreślił.

francja

W ubiegły czwartek (08.09.2016) policja zatrzymała w Paryżu trzy kobiety, które rzekomo chciały dokonać zamachu przy pomocy samochodu-pułapki. Przeciwko jednej z nich od soboty (10.09.2016) prowadzi się dochodzenie.

Jak podkreśla premier Valls, francuska policja i tajne służby dzień w dzień udaremniają zamachy i demaskują iracko-syryjskie struktury potencjalnych terrorystów, a 15 tys. zradykalizowanych osób poddanych jest inwigilacji.

dpa / Małgorzata Matzke

źródło:Deutsche Welle