atak

Trwa szósty dzień agresji Rosji na Ukrainę. Wojna, którą rozpętał Władimir Putin pochłania coraz więcej ofiar, także wśród cywilów. Za Ukraińcami kolejna, ciężka noc. A wszystko wskazuje na to, że do Kijowa zbliżają się potężne siły rosyjskiego wojska. Rosja zaczyna stawiać wszystko na jedną kartę, bombardując także osiedla, szpitale i zabijając cywilów, a nawet dzieci.

Ukraina przetrwała kolejny dzień, ale to była wyjątkowo ciężka noc

Dymytro Żywicki, będący szefem Obwodowej Administracji Państwowej poinformował o potężnym bombardowaniu Ochtyrki w obwodzie sumskim. Rosjanie ostrzelali jednostkę wojskową. Mówi się, że zabitych zostało około 70 ukraińskich żołnierzy. Wśród ofiar są też cywile. Jest wielu rannych.

„Wczoraj nieprzyjacielska artyleria ostrzelała jednostkę wojskową. Nadal usuwane są ciała z gruzów. Wiele osób zginęło.” – potwierdza Dymytro Żywicki. To jednak nie wszystko.

Poniższe nagranie wideo pokazuje skalę zniszczeń na przedmieściach Charkowa. Przypomnijmy, że to blisko 1,5 milionowe miasto było jednym z głównych celi wczorajszych ataków Rosjan. W bestialski sposób było bombardowane od samego rana aż do późnej nocy. Jest wiele zniszczeń, a co gorsza wiele ofiar wśród cywilów.

Niepokojące zdjęcia satelitarne, przekazane przez amerykańską agencję

Niepokojące informacje przekazała też amerykańska firma Maxar. Początkowo na zdjęciach satelitarnych widać było mniejszą kolumnę rosyjskiego wojska. Najnowsze dane wywiadowcze wskazują, że kolumna zmierzająca do Kijowa liczy około kilkudziesięciu kilometrów wojskowego sprzętu.

Kolumna ma być w odległości około 50 kilometrów od Kijowa. Może być więc to kluczowy dzień i noc dla stolicy Ukrainy. Zdaniem wywiadu amerykańskiego, zirytowany i zestersowany Władimir Putin może postawić wszystko na całą szalę i przeprowadzić potężny atak na Kijów. Wszyscy podkreślają, że nie zachowuje się racjonalnie i jest zdolny do brutalnych kroków.

https://twitter.com/InfoZeSwiata/status/1498473270902935553

Ukraińcy się jednak nie poddają. Nie przeraża ich kolumna składająca się z licznych pojazdów opancerzonych, czołgów czy ciężkiej artylerii. Chcą dzielnie bronić swoich miast i wierzą w swój sukces. Wytrwali już pięć dni, a do mediów trafiają co rusz nowe informacje o problemach logistycznych rosyjskiej armii.

Rosjanie mają coraz więcej problemów, będą starali się jak najszybciej podbić Kijów

Rosjanom ma brakować w wielu miejscach paliwa czy jedzenie. Wiele z wojsk składa broń, dobrowolnie oddając się w ręce Ukraińców. Oby takich obrazków było jak najwięcej. Oby Ukraina wygrała tę nierówną wojnę, którą rozpętał szaleniec Władimir Putin.

Putin jest przerażony. Wie, że jeśli nie zdobędzie Kijowa w ciągu kilku dni, to może być jego koniec. Jeden z jego planów, a mianowicie  szybkie podbicie Kijowa dzięki taktyce blitzkrieg już się nie udało. Walki trwają szósty dzień.

Według danych wywiadowczych prezydent Rosji ma chować się teraz w jednym z… bunkrów na Uralu.

  1. Olbrzymie straty po stronie Rosjan. W jednej chwili stracili aż 96 czołgów!
  2. Odrażające słowa Najsztuba. Sytuację w Polsce porównał do ataku Rosji na Ukrainę
  3. Władimir Putin rozmawiał z Macronem. Przekazał swoje żądania
  4. Przechwycili telefon rosyjskiego żołnierza. Przerażające wiadomości sms

Zobacz również: