rosyjskie sms

W ostatnich dniach w mediach pojawia się coraz to więcej informacji, jakoby Władimir Putin miał oszukiwać swoich żołnierzy, nie informując ich, po co faktycznie jadą na Ukrainę. Potwierdzają to wiadomości z telefonu przechwyconego przez Ukraińców z rąk zabitego żołnierza Federacji Rosyjskiej.

Te wiadomości w telefonie rosyjskiego żołnierza nie pozostawiają już żadnych złudzeń

Na Twitterze sił zbrojnych Ukrainy opublikowano zdjęcia przechwyconego od rosyjskiego żołnierza telefonu. Na fotografiach widać ekran oraz część konwersacji w języku rosyjskim. Jej treść może przerażać.

Ja już nie jestem na Krymie na ćwiczeniach. Jestem na Ukrainie. Tu trwa prawdziwa wojna. Walimy we wszystko po kolei, także w cywilów…” – czytamy w jednej z wiadomości, którą przetłumaczył na Twitterze Michał Marek. To jednak tylko jedna, z wielu wiadomości, odczytanych w telefonie rosyjskiego żołnierza.

„Mówili nam, że będą nas witać z kwiatami, a oni rzucają się pod sprzęt by nas zatrzymać. Nie pozwalają przejechać. Nazywają nas faszystami. Jest mi bardzo ciężko” – czytamy w drugiej, którą na podstawie zdjęć przetłumaczył również Michał Marek.

https://twitter.com/ArmedForcesUkr/status/1498259826769551360

To jasno obnaża działania Władimira Putina, który wysyła nieświadomych żołnierzy na wojnę z Ukrainą. W dodatku nakazuje im strzelać do cywilów.

Miejmy nadzieję, że kiedy cała prawda dotrze do rosyjskiej armii, to ktoś pójdzie po rozum do głowy i postawi się Putinowi. Obalenie jego rządów wydaje się w tym momencie najprostszą ścieżką do zakończenia rozlewu krwi na Ukrainie.

  1. Putin ma nowy plan? Kluczowe może być odcięcie granicy z Polską
  2. Dziesiątki martwych i setki rannych wśród cywilów. Fatalne doniesienia z Charkowa

Zobacz również: