atak

Pomimo tego, że oficjalnie rozpoczęły się rozmowy, pomiędzy Rosją, a Ukrainą, to rosyjskie wojska nie zamierzają zaprzestać bestialskiego ataku na Ukrainę. Dochodzi do coraz bardziej przerażających scen. Rosjanie atakują obiekty i ludność cywilną. Ostatnie doniesienia ukraińskiego ministerstwa potwierdzają, że jest wielu zabitych i jeszcze więcej rannych.

Dramat w Charkowie. Rosjanie bombardują miasto. Wiele ofiar wśród cywilów

Co najmniej kilka źródeł, a także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy donosi, że znacznie komplikuje się sytuacja w Charkowie. To jedno z miast, na którego zdobyciu szczególnie zależy Rosjanom. Od co najmniej kilkudziesięciu godzin ma trwać jego ostre bombardowanie, przy użyciu wielu systemów rakiet ziemia-powietrze.

Ukraińskie MSW donosi o dziesiątkach ofiar i setkach rannych wśród cywliów. Na nagraniach wideo, które pojawiają się w sieci widać, że nie są to przypadkowe ofiary. Rosyjskie wojsko dopuszcza się zbrodni wojennych, atakując obiekty i ludność cywliną za pomocą sterowanych rakiet.

https://twitter.com/CezaryFaber/status/1498260560038842376

Poniżej publikujemy jedno z nagrań, na którym dokładnie widać, jak Rosjanie z zimną krwią, bez żadnych skrupułów bombardują Charków. Dokonuje się barbarzyństwo, za które muszą odpowiedzieć.

Do ostrzałów ma dochodzić jednak nie tylko w Charkowie, ale też w co najmniej jeszcze jednym ukraińskim mieście.

Mowa o Czernihowie. W Mariupolu Rosjanie starają się z kolei otoczyć miasto. Do ataków na Charków i Czernihów wykorzystywane są między innymi systemy Grad, ustawione na przedmieściach.

Grad to wieloprowadnicowa wyrzutnia rakietowa radzkieckiej produkcji. Potrafi wystrzelić nawet 40 pocisków w ciągu 20 sekund.

  1. Putin ma nowy plan? Kluczowe może być odcięcie granicy z Polską
  2. Japonia upomina się o Wyspy Kurylskie. „Terytoria północne są okupowane”

Zobacz również: