okrucieństwo Rosjan
Foto: YouTube

Znany amerykański aktor opublikował poruszający wpis w mediach społecznościowych. Gwiazdor Hollywood próbuje wydostać się z ogarniętej wojną Ukrainy. Co ciekawe, mężczyzna przyjechał na tereny działań wojennych z własnej woli. 

Laureat Oscara przybył na Ukrainę w konkretnym celu

Sean Penn to znany hollywoodzki aktor. Mężczyzna ma na swoim koncie liczne nagrody filmowe, w tym słynne wyróżnienia Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Ostatnio jest o nim głośno z zupełnie innego powodu.

Gwiazdor przybył na tereny ogarnięte wojną w konkretnym celu. Sean Penn kręcił dokument o rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Pomimo działań wojennych, dwukrotny laureat Oscara zbierał materiały do filmu dokumentalnego na temat sytuacji na wschodzie Europy.

Aktor przyjechał do Ukrainy na początku ubiegłego tygodnia. Przez cały ten czas mężczyzna spotkał się z miejscowymi dziennikarzami, przedstawicielami ukraińskiego wojska oraz wicepremier Iryną Wereszczuk. Dodajmy, iż Amerykanin uczestniczył również w konferencji prasowej prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Laureat dwóch Oscarów umieścił ostatnio wzruszający wpis w mediach społecznościowych. Na opublikowanej fotografii widzimy artystę, który z plecakiem i ogromną walizką maszeruje w kierunku polskiej granicy. „Ja i dwóch kolegów przeszliśmy mile do polskiej granicy po pozostawieniu naszego samochodu na poboczu. Prawie wszystkie samochody na tym zdjęciu przewożą tylko kobiety i dzieci, większość bez jakiegokolwiek bagażu, a samochód jest ich jedynym wartościowym dobytkiem” – napisała gwiazda. Pod postem internauci wyrazili nadzieję, iż uwięzionemu na terenie zmagań wojennych aktorowi, uda się bezpiecznie wrócić do swojej ojczyzny.

Na koniec warto przypomnieć, iż kilka dni temu biuro prezydenta Zełenskiego wydało specjalne oświadczenie dotyczące pobytu artysty w ich kraju. „Sean Penn jest wśród tych, którzy wspierają Ukrainę w Ukrainie. Nasz kraj jest mu wdzięczny za ten pokaz szczerości i odwagi. (…) [Sean Penn] wykazał się większą odwagą niż niektórzy zachodni politycy. Im więcej będziemy mieć takich sojuszników, którzy wspierają naszą walkę o wolność, tym szybciej będziemy mogli powstrzymać rosyjską inwazję” – chwalili przedstawiciele ukraińskich władz.

Zobacz również: