atak

Za nami kolejny wieczór i noc wojny na Ukrainie. Niestety, ale wojskom rosyjskim według jeszcze niepotwierdzonych informacji udało się przejąć dwa kolejne miasta. Nie powiodła się za ta kolejna ofensywa na Kijów i Charków, choć oba miasta, zwłaszcza drugie z nich, około 1,5 milionowy Charków są mocno zniszczone.

Kolejne bombardowania i ataki na ukraińskie miasta

Jak informują media minionego wieczoru i nocy trwały ciężkie ataki na Kijów, Charków i Chersoń. Najbardziej ucierpieć miały dwa ostatnie miasta. Według jeszcze niepotwierdzonych informacji, Rosjanom udało się zająć Chersoń.

To oznaczałoby, że Rosjanie zdobywają kolejne tereny i dążą do okrążenia oraz zmasowanego ataku z wielu kierunków na stolicę Ukrainy, Kijów. Niestety, ale brutalność Rosjan nie zna jakichkolwiek granic. Pojawiły się kolejne materiały wideo i zdjęcia.

Znów atakowane były obiekty cywilne, medyczne i ludność. „Zaatakowali jeden z miejskich ośrodków wojskowo-medycznych” – donosi agencja UNIAN odnośnie krwawych ataków na Charków.

https://twitter.com/WarNewsPL1/status/1498872060407336960

„W mieście zniszczone są prawie wszystkie linie energetyczne, wszystkie drogi są uszkodzone. Rosjanie chodzą od domu do domu, wyprowadzają ludzi z piwnic, zmuszają ich do siedzenia w nocy na ulicy” – napisał z kolei szef Obwodowej Administracji Państwowej obwodu Dmytro Żywycki, cytowany przez Onet, odnośnie zajęcia innego miasta – Trościaniec w obwodzie sumskim.

To dokładnie ukazuje barbarzyńskie działania i zbrodnie wojenne ze strony Rosjan. Ataki mają też miejsce w Żytomierzu. Bomby spadają na budynki mieszkalne, bombardowany jest też pobliski szpital.

Poniższe wideo ukazuje straty, jakie poniosło miasto Borodzianka w rejonie Kijowa.

źródło: Onet, media

Zobacz również: