Roman Abramowicz

Roman Abramowicz to jeden z najbogatszych rosyjskich oligarchów. Jego majątek wyceniany jest nawet na 15 miliardów dolarów. Ostatnio był zaangażowany w pokojowe rozmowy na linii Rosja – Ukraina, czym zaskoczył wielu. Teraz gruchnęła kolejna, sensacyjna wiadomość. Abramowicz chce wesprzeć finansowo Ukrainę.

Abramowicz chce przekazać pieniądze dla Ukrainy

Jak donoszą media, Roman Abramowicz po sankcjach nałożonych na Rosję wpadł w panikę. Zaczął wyprzedawać swoje luksusowe apartamenty w Wielkiej Brytanii i wystawił na sprzedaż klub Chelsea. Abramowicz, jak pokazują radary lotnicze sporo podróżuje po całym świecie. Niewykluczone, że wyzbywa się też innych biznesów.

Zaskakujące jest jednak to, że w oficjalnym stanowisku, które zostało opublikowane na stronie Chelsea, Roman Abramowicz nie tylko poinformował o wystawieniu londyńskiego klubu na sprzedaż, ale też przekazał, że zamierza powołać do życia fundację, która wesprze… Ukrainę. Jest to o tyle ciekawe, że przez lata Abramowicz był uznawany za „kasjera” Władimira Putina. Jednym z twardo stojących za Prezydentem Rosji oligarchów.

Nigdy nie chodziło mi o biznes czy pieniądze, ale o czystą pasję do piłki nożnej i klubu. Ponadto poinstruowałem mój zespół, aby założył fundację charytatywną, której przekazany zostanie dochód netto ze sprzedaży. Fundacja będzie działała na rzecz wszystkich ofiar wojny w Ukrainie. Obejmie to dostarczanie kluczowych funduszy na pilne potrzeby ofiar, a także wspieranie długoterminowej pracy na rzecz odbudowy.” – czytamy w oświadczeniu Romana Abramowicza.

Mam nadzieję, że będę mógł po raz ostatni odwiedzić Stamford Bridge, aby pożegnać się z wami wszystkimi osobiście. Bycie częścią Chelsea było przywilejem życia i jestem dumny ze wszystkich naszych wspólnych osiągnięć. Chelsea FC i jego kibice zawsze będą w moim sercu” – napisał w oświadczeniu rosyjski oligarcha.

Roman Abramowicz może otrzymać za klub Chelsea nawet 4 miliardy funtów. Na tyle ma opiewać wycena londyńskiego klubu.

Zobacz również: