putin wojna rosja ukraina

Władimir Putin ma kolejne powody do zmartwień. Moskiewscy politycy skrytykowali wojnę na terytorium Ukrainy. Mianem „katastrofy” określili sytuację, w której znalazła się Rosja.

Putin został wezwany do natychmiastowego zakończenia działań wojennych

Wydaje się, iż to spore zaskoczenie. Rada Deputowanych Obwodu Gagarinskiego w Moskwie potępiła inwazję na terytorium Ukrainy. Jednocześnie wezwała prezydenta Władimira Putina do natychmiastowego wycofania rosyjskiej armii z terenu działań wojennych.

Dodajmy, iż posłowie bardzo surowo ocenili sytuację, w której znalazła się ich ojczyzna. Użyto naprawdę mocnych słów. „To katastrofa” – cytuje słowa moskiewskich polityków BBC.

Przypomnijmy, iż to już siódmy dzień rosyjsko-ukraińskiej wojny. Chociaż Putin decyduje się na coraz brutalniejsze działania, póki co nie widać, aby Rosjanie przybliżali się do celu jakim jest zdobycie Ukrainy.

Mieszkańcy Ukrainy zachwycili cały świat swoją odwagą i determinacją. Pomimo ogromnej agresji ze strony żołnierzy Putina, Ukraińcy zażarcie bronią swojej ojczyzny. Co ciekawe, do walki włączyli się nie tylko ukraińscy wojskowi, ale i cywile, w tym znane osobistości ze świata sportu, czy polityki.

Wsparcie ukraińskiemu narodowi okazały również zachodnie kraje. Rządy większości państw stanowczo potępiły rosyjską inwazję na Ukrainę. Mało tego, Zachód nałożył dotkliwe sankcje na Władimira Putina i cały jego kraj. Mowa o m.in. zablokowaniu dostępu banków w Rosji do systemu SWIFT. Z tego powodu, rosyjski rubel systematycznie traci na wartości.

Równie surową restrykcją jest zamknięcie przestrzeni powietrznej licznych europejskich krajów dla rosyjskich samolotów. Dodajmy, iż 1 marca taką samą decyzję podjął prezydent USA.

Póki co, nic nie wskazuje na to, aby Władimir Putin zmienił zdanie i wycofał wojsko z terenu Ukrainy. Aczkolwiek już teraz część rosyjskich polityków otwarcie skrytykowało działania swojego przywódcy.

Chodzi o deputowanych z Moskwy. „Rada Deputowanych Obwodu Gagarinskiego w Moskwie potępiła działania wojenne na terytorium Ukrainy i wezwała Władimira Putina do natychmiastowego wycofania stamtąd wojsk” – przekazało BBC.

Warto podkreślić, iż posłowie wystosowali specjalny list do prezydenta Rosji. Moskiewscy deputowani nazwali w nim atak na Ukrainę „katastrofą”. „To jest droga do degradacji i zubożenia kraju. Żadne inne działania nie mogą wyrządzić większej szkody rosyjskiej gospodarce” – napisali politycy.

Dodajmy, iż wcześniej antywojenne oświadczenie wygłosiła też Rada Deputowanych Moskiewskiego Okręgu Chamowniki.

źródło: o2.pl

Zobacz również: