Władimir Putin

Według jeszcze nie do końca potwierdzonych informacji, ale pojawiających się w wielu źródłach, ukraińskie wojska po przejęciu jednego z wozów dowodzenia armii rosyjskiej, wpadli w posiadanie tajnego planu Władimira Putina. 

Wszystko co planował Władimir Putin właśnie się wydało?

Po ukraińskich mediach krąży robocza wersja planu ataku na Ukrainę. Właśnie taki dokument miał zostać znaleziony przy jednym z zabitych bądź pojmanych (tutaj źródła nie precyzują) dowódców armii rosyjskiej.

Widzimy, że dokument, przedstawiający dokładny plan ataku na Ukrainę został zatwierdzony 18 stycznia 2022 roku. Jeżeli to prawda, to Władimir Putin podjął decyzję już na co najmniej trzy miesiące przed datą rozpoczęcia inwazji. Opisywany dokument publikujemy na końcu naszego tekstu.

Co jeszcze dowiadujemy się z dokumentów? Widać na nich, że Rosjanie planowali zdobycie Ukrainy w 15 dni. Według planu, wojna miała rozpocząć się 20 stycznia 2022 roku i potrwać do 6 marca 2022 roku. Jak wiemy, rozpoczęła się później i prawdopodobnie, potrwa też dłużej.

Oprócz dokumentów opisowych w języku rosyjskim, widać też kartki z dokładną mapą i szkicem działań wojennych. Widać tam, że działania wojennie miały rozpocząć się w rejonie Stepaniwki. Jednym z pierwszych celów Władimira Putina była kontrola nad Melitopolem.

„Następnym razem, kiedy któryś z więźniów (pojmanych Rosjan – dod. red.) powie, że przyjechał na ćwiczenia i się zgubił – nie wierzcie w to! Wiedzieli. Starannie planowali i przygotowywali. Rosyjskim okupantom powiemy jedno: zostawcie sprzęt i tajne dokumenty. Będziemy ich potrzebować. Najpierw dla naszego wojska, a poóźniej dla Hagi.” – czytamy w widocznym poniżej źródle.

  1. Cejrowski w szokujących słowach o wojnie na Ukrainie. Mówi o spisku
  2. Amerykańska gwiazda filmu uwięziona na Ukrainie. Próbuje uciekać
  3. Nie żyje student warszawskiej SGH. Został zabity podczas ataku na Kijów

Zobacz również: