Piotr Najsztub
Foto: YouTube, Onet Radio

Wydaje się, iż tym razem Piotr Najsztub mocno przesadził. Chodzi o odrażające słowa, które znany dziennikarz wypowiedział na antenie jednej z rozgłośni radiowych. Mężczyzna porównał sytuację w Polsce do tego, co w tej chwili dzieje się na Ukrainie. Oto szczegóły.

Piotr Najsztub ostro skrytykowany przez internautów. Powodem jego ohydna wypowiedź

Dziennikarz „Rzeczpospolitej” Michał Płociński przytoczył w mediach społecznościowych słowa Piotra Najsztuba. Wypowiedź 60-letniego publicysty jest, delikatnie mówiąc, bulwersująca.

Jak dowiadujemy się z wpisu redaktora „Rzeczpospolitej”, znany dziennikarz w skandaliczny sposób porównał aktualną sytuację w Polsce, do tego, co w tej chwili dzieje się na Ukrainie. „Nie zapominajmy, że mamy własnych najeźdźców, którzy rządzą nami od 7 lat. Pokazali nam Ukraińcy, jak walczyć mamy” – mogli usłyszeć odbiorcy popularnego radia.

Michał Płociński skomentował wypowiedź kolegi z branży. „Naprawdę nie rozumiem, kompletnie, jak można nawet najgorszą, ale demokratycznie wybraną władzę porównywać do wojsk zbrodniczo najeżdżających kraj. Może jestem za głupi…” – napisał.

Dodajmy, iż na komentarze pozostałych użytkowników Twittera nie trzeba było długo czekać. Internauci ostro skrytykowali Piotra Najsztuba. Pojawiły się naprawdę mocne słowa w stosunku do 60-latka. Część osób wręcz zasugerowała, iż publicysta jest po prostu durniem. „Jak można wykorzystywać prawdziwą tragedię ludzi do uprawiania swojej wojenki politycznej?”, „Próbuje pan zrozumieć coś, co z sytuacją nie ma nic wspólnego. Proszę zrozumieć to, że zdarza się, że z pozoru funkcjonujący człowiek jest kompletnym durniem”, „Mentalność lokaja, plus patologiczna wręcz nienawiść do ideii będących fundamentem istnienia państwa. To pozwala na wypowiadanie takich ” mądrości” a co gorsza na działanie skrajnie szkodliwe” – przeczytamy w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, iż to nie pierwsza kontrowersyjna sytuacja z udziałem Piotra Najsztuba. W  2017 roku kierując samochodem bez stosownych uprawnień, dziennikarz potrącił na pasach 77-letnią kobietę. Co ciekawe, auto, którym jechał mężczyzna nie miało ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC.

A Wy co sądzicie na temat porównania, którego użył znany publicysta? Uważacie, że mocno przesadził zestawiając aktualną sytuację w Polsce z atakiem Rosji na Ukrainę?

źródło: Twitter, Media

Zobacz również: