wybuch gazu

Jak donosi portal internetowy Goniec.pl, trwa ewakuacja lotniska w Modlinie. Pracownicy terminalu otrzymali informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych na terenie portu lotniczego. Na miejscu pracuje wiele służb.

Trwa ewakuacja lotniska Modlin. Służby przekazały pierwsze informacje

Jako pierwszy sprawę nagłośnił portal internetowy Goniec.pl. Dziennikarzom tego źródła udało się porozmawiać z przedstawicielami służb ratunkowych. Wiadomo już, że na miejscu pracuje straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe oraz specjalistyczna grupa straży granicznej. Czy informacja o ładunku wybuchowym została potwierdzona?

„Zgłoszenie otrzymaliśmy o 15.48, z którego wynikało, że na terenie lotniska znajdują się cztery ładunki wybuchowe.” – komentuje mł. kpt. Paweł Plagowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Przed godziną 16:00, na nr alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna z informacją, że podłożył na lotnisku ładunki wybuchowe, które eksplodują za godzinę.” – potwierdza Małgorzata Witkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

„Minął czas „rzekomego wybuchu”, jednak jak zawsze w tego typu przypadkach służby muszą dokładnie sprawdzić takie zgłoszenie. Na miejscu policjanci pomagali w ewakuacji terminala. Na ten moment nic nie ujawniono, jednak działania cały czas trwają.” – dodaje policjantka.

Wszystko więc wskazuje na to, że mamy do czynienia z fałszywym alarmem. Wciąż jednak służby pracują na miejscu, więc dopóki akcja nie zakończy się, niczego nie można wykluczać.

źródło: Goniec.pl

  1. Wyciekł tajny plan Władimira Putina? W ten sposób zaatakuje Ukrainę?
  2. Szokujący wpis Lecha Wałęsy na temat szczepionek. Spadła na niego ostra krytyka
  3. Był senatorem Polskiego Stronnictwa Ludowego. „Odszedł Człowiek nietuzinkowy, pełen pasji”

Zobacz również: