Lech Wałęsa
Lech Wałęsa, fot. Onet News (Youtube)

Lech Wałęsa już wiele razy przyzwyczajał, że szokować potrafi, jak mało kto. Już kilka wcześniejszych wpisów byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, popełnionych w mediach społecznościowych wzruszyło niemal całym społeczeństwem. Podobnie jest i teraz.

Lech Wałęsa ostro przesadził? To porównanie będzie mu się czkać

Kwestionowana przez część osób legenda Solidarności postanowiła wyrazić swoje zdanie na temat obowiązku szczepień. Jednak nie to szokuje najbardziej, a fakt, do czego Lech Wałęsa porównał szczepionki.

Wpis Lecha Wałęsy znajdziemy na Facebooku byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. „Jestem za koniecznością szczepienia prawie przymusowego.” – napisał Wałęsa, czym już rozwścieczył przeciwników szczepionek. Jednak jego dalsze słowa szokują jeszcze bardziej.

Uzależniają jak, narkotyki na dalsze przyjmowanie, powodują łagodniejsze chorowanie, ale nie wykluczają możliwości zainfekowania i to należy poprawić w szczepionkach.” – twierdzi Lech Wałęsa. Zwłaszcza pierwsze słowa, o uzależnieniu szczepionkami, jak narkotykami spotkały się z olbrzymią falą krytyki, zwłaszcza ze strony środowiska medycznego.

„Były prezydent nie ma wykształcenia biologicznego. Od szczepionek do narkotyków droga jest bardzo daleka. Różni je niemal wszystko, może oprócz jednego, bo część narkotyków przyjmuje się również w formie iniekcji.” – ostro komentuje takie słowa Wałęsy, dr Tomasz Dzieciątkowski w rozmowie z portalem Wirtualna Polska.

Przypomnijmy, że 21 stycznia 2022 roku Lech Wałęsa poinformował o zakażeniu koronawirusem. Był zaszczepiony trzema dawkami. „Czuję każdy włos na głowie, nie tak wysokie, ale tak rzadko stojące.” – komentował wówczas swoje samopoczucie. Nie mógł się także nadziwić, że pomimo zaszczepienia wszystkimi trzema dawkami, zakaził się koronawirusem. „Nie mogę uwierzyć. Trzy razy zaszczepiony. Pobrane trzy wymazy. Jestem zainfekowany.” – czytamy.

Lech Wałęsa napisał też, że wyciagnął lekcję z zakażenia. Od teraz nie będzie się rozstawał z maseczką.

źródło: media społecznościowe, Wirtualna Polska

Zobacz również: