nie żyje aktorka

Smutne informacje napłynęły z polskiej sceny politycznej. Dziś rano do mediów trafiła informacja o śmierci byłego senatora Polskiego Stronnictwa Ludowego, właściciela Hotelu Płock. Czesław Krakowski, bo o nim mowa, działał także w Samoobronie.

Nie żyje były senator PSL. Czesław Krakowski miał 71 lat

„Wprost nie mogę w to uwierzyć … (…) Odszedł Człowiek nietuzinkowy, pełen pasji, przywiązany do pieknych starych tradycji gdzie koń, bryczka, posiadłość, polskość, szlacheckie, ziemiańskie zasady wyznaczały pozytywny sens życia…” – wspomina zmarłego przyjaciel Wojciech Hetkowski.

„Był czas gdy jak mówił podpuszczony przez idiotów był po stronie moich przeciwników … Potem po bliższym poznaniu wspierał mnie, a nasze relacje były bardzo sympatyczne. Może nawet z pogranicza przyjażni… Z tym większym żalem Go dzisiaj żegnamy.” – dodaje w pięknych słowach Hetkowski.

Jak donosi Super Express, Czesław Krakowski w latach 1989-1992 był prezesem zarządu wojewódzkiego PSL w Płocku, a w 1993 roku z tego regionu został Senatorem Rzeczypospolitej Polskiej. Bez powodzenia kandydował na urząd prezydenta Płocka. W międzyczasie wstąpił także do Samoobrony, gdzie bez powodzenia ubiegał się o mandat europosła.

„Jacenty Czeslaw Krakowski swoją osobowością i życiem zapisał piękny fragment historii.” – kończy swój wpis Wojciech Hetkowski, były prezydent Płocka.

źródło: Super Express, media społecznościowe

  1. Aktorka „Klanu” została mocno doświadczona przez los. Znalazła się w tragicznym położeniu
  2. Dramatyczny finał zimowej zabawy. Policja bada okoliczności wypadku
  3. Eksperci IMGW nie mają wątpliwości. Czeka nas masakra pogodowa

Zobacz również: