nie żyje Anna Czerwińska

Roman Kołtoń za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze poinformował o śmierci znanego dziennikarza sportowego, który w przeszłości był też szanowanym działaczem i agentem piłkarskim.

Tadeusz Fogiel nie żyje. Smutny dzień dla polskiego środowiska piłkarskiego

Jako pierwszy o śmierci Tadeusza Fogiela poinformował Romań Kołtoń, dziennikarz Polsatu oraz właściciel kanału Prawda Futbolu na Youtube. „R.I.P Tadeusz Fogiel (urodzony 20.09.1946 w Byczynie, zmarł 22.01.2022 w Paryżu). Profesor sztuki poligraficznej, menedżer piłkarski, wspaniały przyjaciel polskich sportowców – kochał lekkoatletykę, patriota” – czytamy we wpisie Kołtonia.

Tadeusz Fogiel zmarł w wieku 75 lat. Był dla polskiego futbolu nieocenioną postacią. Był agentem wielu zawodników czy trenerów. Reprezentował między innymi interesy Henryka Kasperczaka. Był pomysłodawcom i realizatorem wielu transferów polskich piłkarzy do ligi francuskiej oraz ekspertem od tamtejszej ligi. Współpracował między innymi z Przeglądem Sportowym.

Do jego śmierci odniosło się już wiele znanych osobistości polskiego świata sportu. „Co za smutny dzień… Ciao Tadeusz R.I.P” – napisał były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. „Tadeusz ,,Thadee” Fogiel… Fantastyczny kolega, prawdziwy ambasador polskiego sportu. W trudnych czasach sprawny agent pilkarski. Nikt tak pięknie ( i głośno:) nie śpiewał polskich piesni patriotycznych i religijnych. Żegnaj Tadziu! R.I.P” – komentuje Janusz Basałaj.

Zbigniew Boniek nie poprzestał na wpisie. Zamieścił także wideo, w którym opowiada swoją historię związaną z Tadeuszem Fogielem.

źródło: Twitter, media

  1. Rozłam w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej? Sensacyjne doniesienia
  2. Aktor „M jak Miłość” prosi o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna
  3. Lech Wałęsa jest w złym stanie. Współpracownik byłego prezydenta potwierdził niepokojące wieści

Zobacz również: