nie żyje dziecko

Do koszmarnie wyglądającego wypadku samochodowego doszło wczoraj późnym popołudniem pod Lidzbarkiem Warmińskim. Zderzyły się osobówki, a do akcji ze specjalistycznym sprzętem musieli wkroczyć strażacy. 

Koszmarnie wyglądający wypadek pod Lidzbarkiem Warmińskim

Strażacy wyciągali z samochodów zakleszczonych ludzi, w tym dwójkę dzieci. „Na miejscu potrzebna była specjalistyczna pomoc strażaków. Przy wykorzystaniu narzędzi hydraulicznych wyciągali oni zakleszczonych w pojazdach podróżnych. Wśród nich znalazła się dwójka dzieci – w wieku 2 i 5 lat.” – potwierdza zdarzenie portal Wirtualna Polska.

„Do niezwykle groźnego zdarzenia drogowego doszło w sobotnie popołudnie na drodze krajowej nr 51 między Dobrym Miastem a Lidzbarkiem Warmińskim, w okolicach Kraszewa.” – dodaje regionalny portal olsztyn.com.pl.

W samochodach podróżowało łącznie sześć osób. Akcja ratunkowa trwała przez kilka godzin. Na szczęście nikt nie zginął. Wszyscy poszkodowani w wypadku zostali przewiezieni do szpitali. Na miejscu ślady zabezpieczyli policyjni śledczy, którzy spróbują jak najdokładniej odtworzyć przebieg wypadku. Wstępne ustalenia mówią o tym, że do zderzenia samochodów osobowych doszło przy manewrze wyprzedzania. Kierowca miał stracić panowanie nad samochodem i wpaść w poślizg.

Policja oraz służby apelują o ostrożność na drodze. W całym kraju panują utrudnione warunki pogodowe. Problemem jest między innymi gołoledź. Kierowcom nie sprzyjają też intensywne miejscami opady śniegu.

źródło: Wirtualna Polska, PAP, olsztyn.com.pl

  1. Ostra wymiana zdań w programie na żywo. „Świństwo”
  2. Zastanawiające badania. O tyle spada skuteczność szczepionki po pięciu miesiącach

Zobacz również: